Gündem Haberleri

  Tecavüz yalanıyla avanta yaz tatili

  İbrahim OKUMAMIŞ/ANTALYA, (DHA)
  21.01.2002 - 01:57 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de tatil yapan bazı Alman ve Rus kadınların, sigortadan para almak için ‘‘Orada tecavüze uğradım’’ diyerek dava açtıkları ortaya çıktı.

  2000- 2001 sezonunda Antalya'da tatil yapan 47 turist, geri döndükten sonra Türkiye aleyhine dava açıp,y suçlamalarda bulundu. Tecavüze uğradığını söyleyen bir Alman kadın, şöyle dedi: ‘‘Patara'da tatil yapıyordum. Kumsalda gezerken bikinimin altını ve üstünü çıkartıp güneşlenmek istedim. Bu sırada biri yanıma gelip, bana tecavüz etti. Bıyıklı olan adamın kalçasında beni vardı, göğsü çok kıllıydı. Saçları ise kıvırcıktı.’’

  Taksici seks teklif etti

  Bir başka Alman da, ‘‘Otelimden çıktım, diskoya gitmek için taksiye bindim. Taksici bana seks yapmayı teklif etti. Kabul etmedim. Diskoya götürdü ve taksi parasını döviz olarak verdiğimde dövizimi çok ucuza aldı’’ suçlamasında bulundu. Davalar üzerine Dışişleri, Antalya Turizm İl müdürlüğü'nden yanıt istedi.

  Müdür Vekili: İnceliyorum

  Antalya İl Turizm Müdür Vekili Mesut Bahçe, bazı suçlamaların hayali olduğunu belirterek şöyle dedi: ‘‘Suçlamaların bazıları tatili uzatmak veya paranın iadesini sağlamak amacı taşıyor. Bazı taciz iddiaları doğru olabilir. Dosyaları inceleyip, kararımı vereceğim’’ dedi. Bahçe, turistik tesis personeline eğitim verileceğini de belirtti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı