GeriGündem ‘Tecavüz edip öldürdük’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Tecavüz edip öldürdük’

İstanbul’da arkadaşı Onur Doğanyiğit ile hırsızlıktan yakalanan Turan Gümüş, rüyasında gördüğü kurbanı Hediye Çakal’ın vicdan azabına dayanamayıp, iki yıl önce işledikleri cinayeti itiraf etti.

VİCDAN azabı çeken hırsızlar, işledikleri cinayeti iki yıl sonra itiraf ettiler. İstanbul’da dört gün önce hırsızlıktan gözaltına alınan Turan Gümüş ve Onur Doğanyiğit, sorguları sırasında hırsızlık suçlarının yanısıra, iki yıl önce işledikleri cinayeti de açıkladılar. Gümüş, tecavüz ettikten sonra öldürdükleri Hediye Handan Çakal’ın, ölümünden kısa süre sonra rüyalarına girmeye başladığını söyleyip, ‘Nezaretteyken yine rüyama girdi, dayanamayıp itiraf ettim’ dedi. Hediye Handan Çakal, iki yıl önce Bursa’da ortadan kaybolmuş ve ö günden sonra 19 yaşındaki kızdan haber alınamamıştı. Dün iki hırsızın itirafı, Hediye’nin yaşadığı acı gerçeği ortaya çıkardı. Handan Çakal, iki sapık tarafından kaçırılmış, tecavüz edildikten sonra öldürülüp, kayalık bir bölgeye atılmıştı.

Bursa, Yıldırım İlçesi Kaplıkaya Mahallesi’nde oturan Hediye Handan Çakal, 2003’ün Mayıs ayı başlarında ders çalışmak için evden çıktı. İstanbul Emniyeti tarafından gözaltına alınan Turan Gümüş ve Onur Doğanyiğit’in itiraflarına göre komşuları tarafından en son Kaplıkaya otobüs durağında görülen Handan’ın başına daha sonra şunlar geldi:

PAMUKOVA’DA ÖLDÜRDÜLER

Turan Gümüş ve Onur Doğanyiğit adres sormak için araçlarıyla Hediye Handan Çakal’ın yanına yaklaştılar ve kızı araçlarına bindirdi. Araç Sakarya’nın Pamukova İlçesi’ne kadar yoluna devam etti. Pamukova’da, ormanlık ve kayalık bir arazide önce Onur Doğanyiğit sonra da Turan Gümüş, Hediye’ye tecavüz etti. İki sapık tecavüzden sonra Handan’ı kayaların üzerine atıp, olay yerinden uzaklaştı.

Turan Gümüş, tecavüz ederek öldürdükleri Handan Çakal’ın cesedinden kolayca kurtulmasına karşın, vicdanında yaşadığı fırtınadan kurtulamadı. Çünkü, Handan Çakal öldürülmesinden kısa süre sonra Turan Gümüş’ün rüyalarına girmeye başladı. Turan Gümüş, polisteki itirafında şunları söyledi:

‘Cinayetin ardından tecavüz ettiğimiz kız rüyalarıma girmeye başladı. Bundan rahatsız oluyordum. Hırsızlıktan gözaltına alınıp, nezarethaneye konulduğumda yine rüyama girdi. İfade vermeye çıktığımızda itiraf edip vicdanımı rahatlattım.’

Genç kızın kaçırılmasında kullanılan araçta ve atıldığı kayalıklarda bulunan kan izleri annesinin kanından alınan örnekle uyuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle