Gündem Haberleri

  Tecavüz değil kendi isteğiyle

  Hürriyet Haber
  02.08.2006 - 19:13 | Son Güncelleme:

  Aksaray'da 1 hafta boyunca tecavüze uğradığını iddia ederek şikayetçi olan H.K'nin (25), Cumhuriyet Başsavcılığında, tecavüzle suçladığı T.A. ile isteyerek birlikte olduğunu söylediği bildirildi.

  Aksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, polise verdiği ifadede, kaçırılarak bir evde 3 kişi tarafından el ve ayakları bağlandıktan sonra 7 gün tecavüze uğradığını öne sürüp şikayetçi olan H.K'nin, Cumhuriyet Başsavcılığında bu ifadesini değiştirdiği kaydedildi.

  H.K'nin sık sık tartıştığı babasının baskısına dayanamadığını söylediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  /images/100/0x0/55eb09dbf018fbb8f8a7016c

  H.K. tecavüzle suçladığı T.A.'yı sevdiğini söyledi ve çift sarılıp poz verdi.


  “H.K, babasının küfürlerine dayanamadığı için evden gittiğini, Emniyet Müdürlüğündeki ifadesini ailesinin baskısıyla verdiğini, gazetecilerle yaptığı röportajda da kardeşleri ve ailesinin baskısı nedeniyle tecavüz iddialarında bulunduğunu itiraf etmiştir. Kimsenin kendisini kaçırmadığını, evine kendi rızası ile gittiği T.A'yı sevdiğini ve evlenmek istediğini, bir hafta süre ile kendi rızası ile bu kişinin evinde kalarak cinsel ilişkiye girdiğini söylemiş, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını bildirmiştir.”

  Açıklamada, H.K'nin Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği ifade nedeniyle olayın şüphelisi T.A'nın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

  H.K, 30 Temmuz Pazar akşamı, Pamucak Mahallesi'ndeki ablasının evine sığınıp, polisi arayarak, 3 kişinin kendisini kaçırıp 7 gün tecavüz ettiğini söylemiş, Aksaray Devlet Hastanesine götürülüp, sağlık kontrolünden geçirilmişti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı