GeriGündem TDH, bu ayın sonunda Mardin'de kurulacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TDH, bu ayın sonunda Mardin'de kurulacak

TÜRKİYE Değiğim Hareketi (TDH) İzmir ve Ege Bölgesi Sorumlusu Hüseyin Aslan, partinin Aralık ayı sonunda Mardin'de kurulacağını, Ocak, Şubat ve Mart'ı ülke genelinde miting yaparak geçireceklerini belirtti.

Aslan, Mart ayı sonunda da Diyarbakır'da yapılacak son mitingle ‘Seçime hazırız’ mesajı vereceklerini söyledi.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı TDH'nin İzmir ve Ege Bölgesi Sorumlusu Hüseyin Aslan, İzmir'de yaklaşık 150 muhtarla bir araya geldi. Aslan, TDP'nin partileşmeden 81 ilde örgütlendiğini, 75 ilde parti binasına geçtiğini, ilçelerin yüzde 85'inde teşkilatlandığını, henüz partileşmeden oy oranlarının yüzde 15 olduğunu ileri sürdü. Aslan, “Bugün seçim olsa ikinci partiyiz. Amacımız; tek başına iktidara gelebilmek. Liderimiz Sarıgül, 16- 17 Ocak'ta İzmir'e gelecek, burada partinin kuruluş tarihini açıklayacak. Partimiz Mardin'de kurulacak, Ocak, Şubat ve Mart'ı ülke genelinde miting yaparak geçireceğiz. Mart ayı sonunda da Diyarbakır'da yapılacak son mitingle ‘seçime hazırız’ mesajı vereceğiz” dedi.

Siyasette ezberleri bozacaklarını ileri süren Aslan, yerel yönetimlere önem verecekleri, her muhtarın beediye meclis üyesi olacağını dile getirerek, İzmir'de muhtarların bir araya gelerek uzlaştıkları kişinin de TDH'nin partileşmesi sürecinde kurucular arasında yer alacağını açıkladı. Aslan, “Muhtarlık kurumları zayıflatılmaya çalışılıyor, biz güçlendireceğiz. Bunu yapmadığımız taktirde Türkiye'deki demokrasi topal olur” dedi.

Aslan, TDH'nin sol oyları bölmek için yola çıkmadığını öne sürerek, şöyle devam etti:
“Biz yeni bir partiyiz. Halk hareketi gerçekleştireceğiz. Yeni anlayış ortaya koyacağız. ‘Öteki'nin olmadığı sosyal demokrat merkezli parti kuracağız. Herkese, kapımız, kucağımız ve beynimiz açık. Başı açık olan da kapalı olan da bu harette yer alacak. Kadınlara yüzde 30 kota koyacağız. Seçimlerde kadın adayların seçim masraflarını partimiz karşılayacak” dedi.

Toplantı sonunda Buca Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Metin Yardı, Aslan'a çiçek verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle