Gündem Haberleri

  TCDD Dergisi'ne Antalya'dan tepki

  İsa AKAR/ANTALYA, (DHA)
  23.02.2011 - 14:24 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da yaşamlarını sürdüren Erzurumlular, TCDD dergisinde yayınlanan ’Trenden Kaçan Oğlan’ başlıklı yazıyı kınadı.

  Antalya Erzurumlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Kömürcü, TCDD’nin seyahat ve aktüalite dergisi Raillife’in Şubat sayısında yer alan ’Trenden Kaçan Oğlan’ başlıklı yazıyı kınayarak, "Bu itham karşısında, geldiği yöre neresi olursa olsun sessiz kalan sanat dünyasını da kınıyoruz" dedi. Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Kömürcü, Türk tarihine mührünü vuran, Erzurumlu kadınların onuruna şeref ve namusuna dil uzatan zihniyeti kınadıklarını açıkladı. Kömürcü, "Dergideki yazıyı kaleme alan Ulaştırma Bakanlığı Basın Müşaviri Mehmet Aycı görevinden alındı. Biz bunu yeterli görmüyoruz. İşin peşini bırakmayacağız, gerekli yasal yollara başvuracağız" diye konuştu.

  Kömürcü, Türkiye genelinde 800’e yakın Erzurumlu dernek ve vakfın bugün, aynı anda bulundukları bölgedeki garlara siyah çelenk bırakacaklarını sözlerine ekledi.

  Mehmet Aycı’nın makalesinde eleştirilere konu olan şu sözler yer almıştı:

  "Mustafa Çetin Baydar anlatmıştı. Tren Erzurum’a geldikten sonra Yeşilçam’da artist olma heveslisi Erzurum kızları, trenle İstanbul’a kaçarlar, türlü maceralar yaşadıktan hatta çam dibine yatırıldıktan sonra, tabii artist olamadan ancak ’Kız gittim, kadın geldim’ havasında tekrar memleketlerine dönerler. .. Ve bu hikayenin kaçış kısmı trenlidir... Tren sadece kaçışa tanık olmuştur, vallahi de billahi de bu işte vebali yoktur."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı