Gündem Haberleri

  TBMM'nin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştı

  Hürriyet Haber
  28.04.2016 - 18:20 | Son Güncelleme:

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bugün dokunulmazlıkların görüşüldüğü komisyonda TBMM tarihinde uzun yıllar unutulmayacak bir kavga çıktı.Milletvekilleri birbirlerine girerken komisyon görüşmelerinde yer alan kadın vekillerin kavgayı ayırmak için giriştikleri büyük çaba dikkat çekti.

  KAVGA NEDEN ÇIKTI?

  AK Parti ve HDP milletvekillerinin sözlü olarak birbirlerine sataştığı duyuldu. Kameramanların dışarı çıkarılmasının istenmesi üzerine tartışmanın şiddeti arttı. Kameramanların dışarı çıkarılmasının ardından usul tartışması devam etti.

  TBMMnin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştı
  Kadınlar kavgayı ayırmak için büyük çaba sarf etti.

  Bu sırada AK Parti ve HDP milletvekillerinin sözlü olarak birbirlerine sataştığı duyuldu. HDP'li Garo Paylan ile bazı HDP'li kadın milletvekilleri ve AK Partili Milletvekilleri arasında arbede yaşandı. Kameramanların dışarı çıkarılmasının istenmesi üzerine tartışmanın şiddeti arttı. Kameramanların dışarı çıkarılmasının ardından usul tartışması devam etti.

  HDP'li Sırrı Süreyya Önder, basının izlemediği, danışmanların katılmadığı tek komisyon toplantısı olmadığını söyledi. Bunun üzerine Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, daha önce danışmanların toplantıya alınmayacağının söylendiğini anımsattı. Sırrı Süreyya Önder ise "Burada Zenon paradoksu yaşanıyor. 100 oturma yeri varsa 120 milletvekili ayakta. Oturan danışman var mı, yok. Metrobüs gibi ayaktayız" dedi.

  TBMMnin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştı

  İKİNCİ OTURUM DA KAVGA İLE BAŞLADI

  Danışmanlar ve basın çıkarıldıktan sonra toplantı başlayabildi. İlk olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu'nda Anayasa'nın 83. maddesine ek madde konularak dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kanun teklifi hakkında bilgi verdi.

  TBMMnin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştı

  Partilerin üyelerinin konuşmalarının ardından toplantıya 17.00'da ara verildi. Görüşmelerin ikinci oturumu da yine sabah olduğu gibi kavga ile başladı. Bu sefer oldukça şiddetli geçen kavga yüzünden oturuma yine ara verildi.

  TBMMnin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştı

  Etiketler: Meclis , kavga , TBMM , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı