Gündem Haberleri

  TBMM'de er eğitim alanı otopark olacak

  A.A
  05.01.2012 - 12:30 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanlık Divanı, yeni yılın ilk toplantısını, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında yarın Dolmabahçe Sarayı'nda yapacak.

  Toplantıda, Muhafız ve Tören Tabur Komutanlığınca boşaltılan tabur binası ve çevresinin yeni bir düzenlemeyle kullanılması da ele alınacak. Erlerin eğitim alanı olan yerin otopark; gazino olarak kullanılan binanın ise yemek hizmeti için kullanılması planlanıyor.

  Toplantı öncesinde Çiçek imzasıyla, Başkanlık Divanı üyelerine gündeme ilişkin öneriler iletildi.

  Üyelere gönderilen yazıda, yeni parlamenterler hizmet binasının yapımı nedeniyle yıkılan personel hizmet binasındaki birimlerin, yerleşke dışında Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Orman Genel Müdürlüğünden kiralanan binaya taşındığı anımsatıldı.

  Yazıda, bazı birimlerin kampüs dışına çıkmasının, çalışmalarda aksaklıklara neden olduğu ifade edilerek, “Bu nedenle TBMM Başkanlığı İdari Teşkilat Kanunu'na istinaden 18 Aralık itibariyle Muhafız ve Tören Tabur Komutanlığı tarafından boşaltılan tabur binası ve çevresinin, yeni bir düzenlemeyle kullanıma sunulması, Muhafız ve Tören Tabur Komutanlığının gazino olarak kullandığı bina ve çevresinin yeniden düzenlenerek, milletvekili ve personelin yemek hizmeti alabilmesi doğrultusunda kullanıma sunulması planlanmaktadır” denildi.

  TBMM yerleşkesi içinde araç park yerinin yetersizliğinin, yerleşke içinde görüntü kirliliğine, kaldırımların araçlar tarafından işgaline ve düzenli olmayan trafik akışına neden olduğuna işaret edildi. Bu sorunları ortadan kaldırabilmek için personelin otopark ihtiyacının giderilmesi amacıyla otopark yapımının planlandığı belirtildi.

  Ayrıca Yalova Atatürk Köşkleri Sosyal Tesisleri'nin, tarihi Atatürk Köşkü dışında kalan bölümlerinin, uzun yılların getirdiği yıpranma nedeniyle TBMM'ye yakışmayan, sağlıksız kullanım alanları oluştuğu vurgulandı. Termal tesislerde bulunması gereken sağlık koşullarının önemi de dikkate alınarak, bu tesislerin tadilatının ya da gerekirse yeniden inşasının yapılması önerildi.

  TBMM Başkanlık konutunun da yapısal ömrünü tamamladığı, gelen misafirlerin otopark ihtiyacının karşılanamaması, yemek salonun küçük olması gibi nedenlerden dolayı projelendirilerek, yeniden yapılması da önerildi.

  Hizmet alımıyla da çalışabilecek

  Ayrıca, 6 ayrı alan ve Tören Salonu'nda yerli, yabancı konuklar onuruna düzenlenen yemek, kokteyller için üretim, sunum hizmeti yerine getirildiği ifade edilerek, Tabur Gazinosu'ndan devralınan lokantanın da hizmete açılmasının planlandığı vurgulandı.

  Başkanlık Divanı üyelerine gönderilen yazıda, “Hizmet alımının genişlemesi, mevcut personelin yetersizliği, yemek üretimi ve sunum hizmetlerinin daha etkin, verimli, nitelikli çalışanlar ile ekonomik olarak yerine getirilmesi amacıyla ihtiyaç duyulan personelin hizmet alımı yoluyla karşılanması için Başkanlık makamına yetki verilmesi hususunun görüşülmek üzere Başkanlık Divanına havalesini arz ederim” denildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı