Gündem Haberleri

  TBMM'de batık bankalar görüşülecek

  Hürriyet Haber
  03.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'nda, FP'nin batan bankalarla ilgili olarak hükümet hakkında verdiği gensoru önergesinin ön görüşmeleri, 5 Aralık Salı günü yapılacak.

  Genel Kurul'da Salı günü batan bankalarla ilgili gensoru önergesinin öngörüşmelerinin ardından, dış politika hakkındaki genel görüşme yapılacak. Bu görüşmeler tamamlanıncaya kadar TBMM Genel Kurul'u çalışacak.

  DYP'nin ekonomik durumla ilgili olarak hükümet hakkında verdiği gensoru önergesinin görüşülme takvimi de Danışma Kurulu toplantısında belirlenecek.

  Genel Kurul, Çarşamba ve Perşembe günleri ise Danışma Kurulu'nun geçen hafta aldığı karar uyarınca, 13.00-16.00, 18.00-23.00 saatleri arasında çalışacak. Genel Kurul'un Çarşamba ve Perşembe günkü birleşimlerinde TBMM İçtüzüğü'nün değiştirilmesine ilişkin teklifin görüşülmesine devam edilecek.

  Geçen hafta yapılan görüşmelerde, sözkonusu teklifin 3 maddesi kabul edilmişti.

  Grup toplantıları

  DSP, MHP, FP, ANAP ve DYP'nin TBMM Grup toplantıları Salı ve Çarşamba günü yapılacak. Bu toplantılarda genel başkanların son siyasigelişmeleri değerlendirmeleri bekleniyor.

  TBMM Adalet Komisyonu'nun Çarşamba günü yapacağı toplantıda, Türk Medeni Kanunu tasarısı görüşülecek. Komisyonun, Perşembe günü ise Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kanunu Tasarısı ele alınacak.

  TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun Perşembe günkü toplantısında da Gözlükçülük Hakkındaki Kanun'da değişiklik yapan tasarı görüşülecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı