GeriGündem TBMM Genel Kurulu'nda kavga
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  68
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TBMM Genel Kurulu'nda kavga

TBMM Genel Kurulu'nda kavga
refid:20893322 ilişkili resim dosyası

Dün akşam Türkiye 2012 finalinde İspanya-İtalya maçını izlerken vekiller de Meclis'te yumruk yumruğa kavga etti. TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'nin özel yetkili mahkemelerin görev alanına giren suçların, ağır ceza mahkemelerinde görülmesine ilişkin önergenin okunması sırasında kavga çıktı. Başkanlık Divanı önünde bazı milletvekilleri birbirine yumruk atmaya çalıştı. BDP'li Kaplan, Katip Üye Mine Lök Beyaz'ın okuduğu önergeyi elinden aldı. Bu sırada bir milletvekilinin yere düştüğü görüldü.

AK Parti'nin, özel yetkili mahkemelerle ilgili önergesi nedeniyle TBMM Genel Kurulu'nda kavga çıktı.

MECLİS'TE KAVGA / FOTO GALERİ

AK Parti Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal, Ayşe Nur Bahçekapılı ve Ahmet Aydın ile arkadaşları tarafından, 3. Yargı Paketi olarak adlandırılan tasarının 74. maddesi üzerinde önerge verildi.

CHP milletvekilleri, AK Parti'nin önergesinin okunmasını sıra kapaklarına vurarak protesto etti. Tepkiler devam ederken BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, önergenin okunduğu Başkanlık Divanı kürsüsüne doğru yürüdü.

Kaplan, Katip Üye Mine Lök Beyaz'ın okuduğu önergeyi, elinden aldı. Bunun üzerine bazı AK Parti'li ve BDP'li milletvekilleri Başkanlık Divanı'na doğru yürüdü. TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, kürsüden ayrıldı.

Tartışma verilen arada da sürdü. Başkanlık Divanı önünde bazı milletvekilleri birbirine yumruk atmaya çalıştı. Bu sırada bir milletvekilinin yere düştüğü görüldü.

HASİP KAPLAN'A TEDAVİ İDDİASI

Yumruk ve tekmelerin konuştuğu kavga sonrası Hasip Kaplan Meclis polikliniğine götürüldüğü iddia edildi. Kaplan'ın basın danışmanı ise iddiaları yalanladı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle