Gündem Haberleri

  TBMM Başkanı Şahin KKTC'de

  A.A
  27.08.2009 - 16:40 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Boğaz Şehitliği'ni ziyaret etti.

  Şahin, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ve beraberindeki TBMM heyeti ile birlikte Lefkoşa'daki temaslarını tamamlayarak, Girne'ye geçti.

  Girne'de Boğaz Şehitliği'ni ziyaret eden Şahin, şehitliğe çelenk bıraktı. Ziyarette saygı duruşunda bulunuldu, ayrıca İstiklal Marşı okundu. Şahin ve beraberindekiler, şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.

  Şehitlik özel defterini de imzalayan Şahin, deftere şunları yazdı:
  “Aziz şehitlerimiz,
  Kahraman Kıbrıs Türk halkını yıllar süren esaretten kurtarmak, özgürlük ve esenliğe kavuşturmak uğruna canlarınızı feda ederek kutsal şehadet mertebesine ulaştınız. Eşsiz kahramanlıklarınız, yüce Türk ulusunun şanlı tarihindeki müstesna yerini daima muhafaza edecektir.
  Canlarınız pahasına kurulan ve geleceğe güvenle bakan KKTC, yeni nesillere umut ve cesaret vermeye devam edecektir.
  Hür ve insanca yaşamak için canı pahasını yurdunu, topraklarını koruyan büyük Türk ulusunun kahraman evlatları ve Kıbrıs destanının şanlı mücahitleri; sizlerin manevi huzurunuzda saygı ile eğilirken, hepinizi minnet ve rahmetle anıyoruz.
  Ruhlarınız şad olsun.”

  Şahin ve beraberindekiler, daha sonra Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hilmi Akın Zorlu'yu ziyaret etti. Ziyaret, basına kapalı gerçekleşti.
  Bu arada, TBMM Başkanı Şahin, Girne'ye gelmeden önce, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Şakir Fakılı'dan bilgi aldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı