Gündem Haberleri

  TBMM Başkanı bayram namazını Kumluca'da kıldı

  A.A.
  27.11.2009 - 09:48 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, “Kurban Bayramı'nın kalplerimizin birbirine daha yakın olması icap eden günler olmasını diliyorum” dedi.

  TBMM Başkanı Şahin, bayram namazını Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Merkez Camisi'nde kıldı. Camiye gelişinde Kaymakam Salih Işık ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından karşılanan Şahin, cami çıkışında vatandaşlarla ve kendisini bekleyen gazetecilerle bayramlaştı. Şahin, çocuklara hediye paketleri ve bayram harçlığı verdi.

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
  “Tüm basın emekçilerinin bayramlarını tebrik ediyorum. Kumlucalı kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla bir arada olmayı düşündüm ve bugün buradayım. Tüm milletimizin, halkımızın, İslam aleminin bayramlarını tebrik ediyorum.
  Kurban Bayramı, biraz önce camide hoca efendinin de ifade ettiği gibi yakınlık, yakınlaşma anlamına geliyor. Bu bayramın kalplerimizin birbirine daha yakın olması icap eden günler olmasını diliyorum.”

  Bayramda öncelikli olarak kırgınlıkların, dargınlıkların, husumetlerin giderilmesi gerektiğini dile getiren TBMM Başkanı Şahin, “Toplumsal birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirelim. Bayram deyince gönül dünyamdan bu düşünceler geçiyor. Daha nice huzur ve barış içinde yaşayacağımız bayramlara kavuşmak dileğiyle” dedi.

  TBMM Başkanı Şahin daha sonra Kumluca Belediyesine geçti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı