Gündem Haberleri

  TBMM Başkanı Arınç Suriye'ye gidiyor

  Hürriyet Haber
  05.04.2004 - 13:03 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, Suriye Halk Meclisi Başkanı Mahmud El Abraş'ın davetlisi olarak 7 Nisan Çarşamba günü Şam'a gidecek.

  Arınç'ın gezisine, AKP Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, AKP Ordu Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Enver Yılmaz, AKP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan ile CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel katılacak.

    

  TBMM Başkanı Arınç, ziyaretinin ilk günü Suriye Halk Meclisi Başkanı Abraş ile bir araya gelecek. Bu görüşmenin ardından heyetlerarası görüşmelere geçilecek.

   

  Aynı günü Suriye Başbakanı Muhammed Naci Otri'yi ziyaret edecek olan Arınç ve beraberindeki heyet, akşam da El Abraş'ın onuruna vereceği yemeğe katılacak.

    

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, TBMM Başkanı Arınç'ı 8 Nisan Perşembe günü kabul edecek. Kabulün ardından El Abraş ile öğle yemeğinde bir araya gelecek olan Arınç ve beraberindekiler, Homs ve Kuneytra şehirlerinde incelemelerde bulunacak. Arınç başkanlığındaki TBMM heyeti, hatıra ormanına ağaç da dikecek.

    

  Arınç, 9 Nisan Cuma günü Şam'da Emevi Camii'ni ziyaret ettikten sonra Halep'e geçecek. Arınç ve beraberindekiler, 10 Nisan Cumartesi günü Türkiye'ye dönecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı