GeriGündem TBBM’ye girer girmez uyudular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TBBM’ye girer girmez uyudular

Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Yudhoyono, ayrıca TBMM Genel Kurulu’na hitap etti. Ancak gün boyu Yudhoyono’ya eşlik eden heyet üyelerinin konuşma sırasında uyuması dikkat çekti.

ENDONEZYALI HEYET TBMM'DE

Resmi temaslarda bulunmak için Ankara’ya gelen Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono’yu, Esenboğa Havalimanı'nda, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Awang Bahrin ve öteki ilgililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Yudhoyono Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Endonezya Cumhurbaşkanı resmi temasları çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğanla da görüştü. İki ülke arasında 8 anlaşma imzalandı.

Türkiye'ye, her iki ülke arasındaki ilişkileri daha da derinleştirmek ve daha geniş bir alana yaymak amacıyla geldiğini belirten Yudhoyono, TBMM Genel Kurulu'na hitap etti. Bu sırada Endonezyalı heyeti yoğun gündemden yorulduğu gözlendi. Yudhoyono konuşurken Meclis salonunda kendilerine ayrılan bölüme geçen Endonezyalı heyet üyelerinin bazılarının uyukladığı görüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle