Gündem Haberleri

  Tazminat ödendi

  ANKARA
  24.06.2017 - 00:29 | Son Güncelleme:

  MALİYE Bakanı Naci Ağbal, Anadolu Ajansı’na Mavi Marmara gemisine yönelik saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine tazminat ödendiğini bildirdi.

  Ancak kaç kişiye, ne kadarlık ödeme yapıldığına ilişkin bilgi verilmedi. 2010 yılında Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrailli askerlerin saldırısı sonucu 10 Türk vatandaşı hayatını kaybetmişti. İsrail, 1 Ekim 2016’da ölenlerin ailelerine verilmek üzere Türkiye’ye 20 milyon dolar göndermişti.

  MECLİS’E TAŞINMIŞTI
  CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, yaptığı açıklamada şu iddiada bulunmuştu: “Maliye Bakanlığı enteresan bir şekilde sıradan bir tazminat davasına cevap verir gibi davanın reddine hüküm kılınmasını isteyebilmektedir. Yani adeta ‘Biz anlaştık, paraları aldık ama siz gidin uğraşın’ demişlerdir.” CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde “Mavi Marmara baskınında yakınlarını kaybedenlerin İsrail’e açmış oldukları davaları geri çekmedikleri için söz konusu tazminatların ödenmediği iddiası doğru mudur” diye sormuştu. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı