Gündem Haberleri

  Tayyip'in dediği oldu

  Hürriyet Haber
  31.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP'deki ‘‘İstanbul krizi’’ sürüyor. İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ‘‘Abdullah Gül dışındaki adaylarla kazanamayız’’ diye bastırması üzerine, eski yasaklı lider Necmettin Erbakan'ın geri adım attığı ve İSKİ eski Genel Müdürü Veysel Eroğlu ile ilgili ısrarından vazgeçtiği bildirildi. Erbakan'ın Balgat'taki konutunda gerçekleşen ve Erdoğan'ın yanı sıra, FP Lideri Recai Kutan'ın da hazır bulunduğu toplantının ardından, FP içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda ibre Gül'den yana dönerken, FP yönetimi de, İstanbul adayını kesinleştirmek için son bir kamuoyu araştırması daha yapma kararı aldı. FP kulislerinde, ‘‘Erbakan'ın adayı’’ olarak tanınan Eroğlu'nun başkan adaylığının suya düşmesi halinde Afyon'dan milletvekili adayı olabileceği konuşuluyor.

  Erdoğan'ın İstanbul için ağırlığını koyması, ilk sonucunu da verdi. Erdoğan'a yakınlığıyla tanınan Kadip Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkan adayı oldu. İstanbul'un dışında Bursa, İzmir ve İçel adaylarını da henüz belirleyemeyen FP, birçok ildeki adaylarını ise kesinleştirdi. FP'nin kesinleşen büyükşehir adayları şunlar:

  Adana (Ertan Yülek), Ankara (Melih Gökçek), Antalya (Burhan Kılıç), Diyarbakır (Ahmet Bilgin), Eskişehir (Adnan Ercan), Gaziantep (Kahraman Emmioğlu), Kayseri (Mehmet Özhaseki), Kocaeli (Necati Çelik), Konya (Halil Ürün), Samsun (Yılmaz Demir)

  FP'nin kesinleşen bazı il adayları da şunlar: Balıkesir (Ramazan Yoran), Edirne (İhsan Gürkaynak), Erzincan (Orhan Bulut), Giresun (Ali Temur), Ordu (Engin Tekintaş), Siirt (Mervan Gül), Tekirdağ (Ahmet Aygün), Zonguldak (Şahin Kalça), Bayburt (Fettani Battal), Karaman (Ahmet Hıdır), Çorum (Arif Ersoy), Elazığ (Hamza Yanılmaz), Malatya (Münir Erkal), Sakarya (Aziz Duran), Sıvas (Osman Seçilmiş), Trabzon (Asım Aykan), Şanlıurfa (Ahmet Bahçıvan), Van (Aydın Talay) .  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı