Gündem Haberleri

  Tayyip Erdoğan'a suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  30.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, Tuzla'da geçen Pazar günü yaptığı konuşmada kendisini hedef gösterdiği iddiasıyla, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Başsavcı Vural Savaş suç duyurusunda, Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır 3 Nolu DGM'de yargılanarak mahkûm olduğu davanın Yargıtay 8'inci Ceza Dairesi'nde onandığını ve bu davaya ilişkin tebliğnamede kendisinin onama istediğini hatırlattı. Savaş bu kararın ardından, Erdoğan'ın Tuzla'da bir törende yaptığı konuşmada, kendisini hedef gösterdiğini ve kalabalığı tahrik ettiğini öne sürdü.

  Bu arada, Tuzla Cumhuriyet Savcılığı'nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tuzla'da yaptığı konuşmayla ilgili başlattığı hazırlık soruşturmasının da sürdüğü bildirildi. Başsavcı Naci Ayaz, Erdoğan'ın konuşmasının polis tarafından kaydedilen kasetinin bilirkişi tarafından incelemeye alınacağını belirterek, hazırlık soruşturmasının bir haftada tamamlanabileceğini söyledi.

  Öte yandan Türkiye Sakatlar Derneği ve Türkiye Engelliler Vakfı üyesi bir grup özürlü, hapis cezası Yargıtay tarafından onanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan'a destek vermek amacıyla Belediye Sarayı önünde gösteri yaptı. Özürlüler, ‘Özürlüler seninle gurur duyuyor’, ‘Başkanımız nerede özürlüler orada’, ‘Adaletsiz bir devlet sakat kalmış demektir’ yazılı pankartlar taşıdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı