Gündem Haberleri

  Tayin için müdürün aracını yaktı

  A.A
  31.08.2006 - 15:31 | Son Güncelleme:

  Konya'ya tayinine yardımcı olmadıkları gerekçesiyle Konya PTT Başmüdürü Hakkı Altuntaş ile kendi ağabeyinin otomobillerini kundakladığı öne sürülen posta dağıtıcısı, gözaltına alındı.

  Yaklaşık 2 hafta önce Ahmet Ç'ye ait 42 PG 646 plakalı otomobil Kurtuluş Mahallesi'nde, bir gün sonra da Konya PTT Başmüdürü Hakkı Altuntaş'ın Fatih Mahallesi'ndeki 42 SA 428 plakalı otomobili gece geç saatlerde kundaklandı.

  Her iki otomobilin de kundaklanmasında benzerlikler tespit eden polis, olayı gerçekleştirenin aynı kişi olabileceği olasılığı üzerinde durarak çalışmalarını yoğunlaştırdı.

  Yapılan soruşturmanın ardından, polis aracı kundaklanan Ahmet Ç'nin PTT Marmaris Şubesinde görevli kardeşi Recai Ç'yi (46) takibe aldı. PTT Konya Başmüdürü Hakkı Altuntaş ile de sorunları olduğu belirlenen posta dağıtıcısı Recai Ç, Konya'da polis tarafından gözaltına alındı.

  Marmaris'te posta dağıtıcısı kadrosundayken görevinden süresiz olarak uzaklaştırılan Recai Ç'nin, Konya'ya tayinine yardımcı olmadıkları gerekçesiyle Hakkı Altuntaş ile kendi ağabeyi Ahmet Ç'nin otomobillerini kundakladığını itiraf ettiği öğrenildi.

  Konya PTT Başmüdürlüğünde 1994 yılında göreve başladıktan sonra bazı sorunlardan dolayı birçok kez görev yeri değiştirildiği belirtilen Recai Ç'nin, polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildiği bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı