Gündem Haberleri

  Tatlıses'in korumaları gözaltında

  Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA, (DHA) /A.A
  15.02.2006 - 14:22 | Son Güncelleme:

  Ankara'da bir operasyon kapsamında aralarında İbrahim Tatlıses'in korumalarının da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.Tatlıses olayla ilgili olarak ifade verdi.

  Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Organize Büro Amirliği görevlileri, suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturan bir gruba yönelik operasyon başlattı.

  Operasyon kapsamında, İbrahim Tatlıses'in korumalarının da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla birlikte 4 ruhsatsız silah da ele geçirildi. Gözaltına alınan kişilerin Ankara'da çeşitli suçlara karıştığı bildirildi. Gözaltına alınanların sorgulamasından elde edilecek bilgiler doğrultusunda gözaltı sayısında artış olabileceği kaydedildi.   
  Halen Ankara'da bulunan sanatçı İbrahim Tatlıses'in ise operasyonla bir ilgisinin olmadığı, ancak önümüzdeki günlerde ifadesine başvurulabileceği de bildirildi.

  TATLISES DE İFADE VERDİ
   
  Tatlıses, korumalarının da aralarında bulunduğu 14 kişinin dün akşam saatlerinde gözaltına alınmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kelkit'e ifade verdi.

  İfade vermesi yaklaşık 2,5 saat süren Tatlıses, adliyeden ayrılırken gazetecilerin ifade vermesinin nedenini sorması üzerine, ”Sevgililer Gününüz kutlu olsun. Ankara'da bulunmamızın nedeni Sevgililer Günü'nü kutlamaktı. Gerçekten bugün güneşli bir gün” dedi.

  Tatlıses'in Avukatı Aslıhan Barış ise müvekkilinin adının geçtiği bir konuda bilgisinin alındığını, konuyla ilgili daha fazla bir şey söylemeyeceğini belirtti.

  İbrahim Tatlıses'in dün akşam gözaltına alınan 14 kişiye yardım ettiğine ilişkin telefon görüşmeleri bulunduğu gerekçesiyle bilgisine başvurulduğu öğrenildi. Tatlıses'in ifadesinde, bu kişilere yardım etmediğini söylediği belirtildi.

  Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Organize Büro Amirliği görevlileri, suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturan bir gruba yönelik operasyon kapsamında, İbrahim Tatlıses'in korumalarının da bulunduğu 14 kişiyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınanlarla birlikte 4 ruhsatsız silah da ele geçirilmişti.  

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı