GeriGündem Tatlıses Almanya'ya gitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  97
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatlıses Almanya'ya gitti

Tatlıses Almanya'ya gitti
refid:17473535 ilişkili resim dosyası

Bir süre önce uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, tedavisini yurt dışında sürdürmek için özel uçakla Almanya'ya gitti.Acıbadem Maslak Hastanesi'nden sanatçının durumuyla ilgili yapılan açıklamada tedavi sürecinin uzun olacağı belirtildi.

İŞTE TATLISES'İN HASTANE ODASINDAKİ İLK FOTOĞRAFLARI 

TATLISES'İ BÖYLE UÇAĞA BİNDİRDİLER

TATLISES UÇAĞA BİNDİRİLİRKEN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV 

14 Mart’ta düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan İbrahim Tatlıses’in Almanya’ya gidişi öncesinde ilk olarak saat 05.00 sıralarında tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nden alındı. Sağlık görevlilerinin nezaretinde İbrahim Tatlıses’i taşıyan ambulans polisin eskort eşliğiyle saat 05.45’de özel uçakların bulunduğu Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne getirildi.      

Tatlıses için havalimanında Sağlık Bakanlığı’na ait Hawker 900XP tipi ambulans uçak özel olarak hazırlandı. Ambulanstan dikkatli bir şekilde sedyeyle yere indirilen Tatlıses’in gazeteciler tarafından görüntülenmemesi için yakınları ve polisin çevresini kapattı.

Sedyenin uçağa bindirilmesi sırasında da sanatçının yakınları üzerlerindeki montları çıkararak İbrahim Tatlıses’in yüzünün kapatmaya çalıştı. Sanatçının kameralara yansıyan görüntülerinde saçının kesildiği ve beyazlaştığı görüldü.

İDO ELİNİ ÖPEREK UĞURLADI

Tatlıses uçağa konulurken oğlu İdo babasının elini öptü. Sağ elindeki mendil ile yüzünü silen Tatlıses sağlık ekipleri tarafından uçağa konuldu. İbrahim Tatlıses’i taşıyan uçak saat 06:00’da Atatürk Havalimanı’ndan hareket etti. Oğlu Ahmet Tatlı babasına refakat ederken, Tatlıses’in tedavisinin Münich’te hangi hastanede devam edeceği belirtilmedi.

TATLISES MUNIH'TE

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses, tedavisini yurt dışında sürdürmek üzere özel uçakla Almanya'nın Münih kentine getirildi.

Sabah saatlerinde özel uçakla Münih'e getirilen sanatçının, tedavisine kentin yakınlarındaki Murnau kasabasında bulunan bir hastanede devam edilecek.

"FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON SÜRECİ UZUN SÜRELİ DEVAM EDECEKTİR"

Tedavi için bu sabah yurtdışına götürülen İbrahim Tatlıses'in sağlık durumuyla ilgili Acıbadem Maslak Hastanesi'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu'nun ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle:

"Yoğun bakımdan çıkarak normal serviste tedavisi sürdürülen sanatçı İbrahim Tatlıses, bugün saat 05:00 itibariyle hastanemizden taburcu edilmiştir. Daha önce de belirttiğimiz gibi sanatçının fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci uzun süreli devam edecektir. Bu uzun süreçte fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamasının yurt dışında bir rehabilitasyon merkezinde devam edilmesi uygun görülmüştür.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle