Gündem Haberleri

  Tatilciler seçimi bekliyor

  A.A.
  12.07.2007 - 11:48 | Son Güncelleme:

  22 Temmuz seçimlerine sayılı günler kala tatilciler seçim sonrasına plan yaparken, son günlerde otobüs firmalarında yoğunluk yaşanmadığı bildirildi.

  Konya'dan İzmir, Antalya, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Bursa gibi birçok yöne sefer yapan Özkaymak otobüs firmasının sahibi Özkan Özkaymak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halkın seçimler konusunda öncekilere göre daha duyarlı olduğunu gördüklerini, herkesin sandığa gitmek için tatilini bile ertelediğini söyledi.

  Okulların kapanmasından, açılmasına kadar geçen yaz sezonunda otobüslerinin normalde tam dolu olarak peronlardan hareket ettiğini dile getiren Özkaymak, ancak bu yıl seçim nedeniyle fazla yoğunluk yaşanmadığını bildirdi.

  Tatilcilerin 22 Temmuz seçimini beklediğini, planlarını bu tarihten sonraya yaptığını vurgulayan Özkaymak, şunları kaydetti:
  “Önceden yaz sezonlarında yoğunluğu karşılamak için ilave otobüs bile kaldırıyorduk. Bu dönemde normal sefer yapan otobüsler bile dolmuyor. Kış sezonu gibi yaz sezonu geçiriyoruz. Ancak 22 Temmuz sonrasında rahatlayacağız gibi görünüyor. Çünkü 22 ve 23 Temmuz için yoğun talep almaya başladık. Sonraki günler için de bilet rezervasyonları giderek artıyor. Seçimi bekleyen tatilciler 22 Temmuzdan sonra büyük yoğunluk yaratacak.”

  MEVLANA YILI DA OLMASA

  Metro Turizmin yetkilileri de herkesin seçime yoğunlaştığını, tatilcilerin seçimi beklediğini belirterek, son günlerde yoğunluğun oldukça azaldığını söyledi.

  Mevlana Yılı dolayısıyla günübirlik ziyaretlerin Konya'daki otobüs firmalarını rahatlattığını ifade eden yetkililer, “Mevlana Yılı da olmasa neredeyse otobüslere yolcu bulamayacağız. Tatilcilerin yoğunluğu 22 Temmuzdan sonra başlayacak. Firmalar da tatilciler gibi 22 Temmuzu bekliyor” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı