GeriGündem Tatil cennetinde can pazarı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatil cennetinde can pazarı

AYDIN’ın Kuşadası ilçesi ile Samos Adası arasındaki uluslararası sularda giden motoryat alev aldı. Yanan motoryattan denize atlayan baba- oğul, yakındaki teknenin kaptanı tarafından kurtarıldı.

Kuşadası ile Yunanistan’ın Samos Adası arasındaki uluslararası sulardan kapkara dumanların yükseldiği görüldü. Motoryatın alev aldığını fark eden yakındaki teknenin kaptanı Cüneyt Cebeci, "Tavşan Adası açıklarında bir tekne çok kötü yanıyor, yardıma ihtiyaç var" diye telsizden anons geçti.

Cebeci ile eşi, yanan motoryattan cep telefonu kamerasıyla görüntü alırken, 2 kişinin suda yüzdüğünü gördü. DHA muhabirine konuşan kaptan Cebeci, motoryattan denize atlayan 50 ve 20 yaşlarındaki baba- oğulu kurtarmak için denize ip attığını, ulaştığı ipi oğluna bağlayan babanın ise "Çok yoruldu, kulaç atacak hali kalmadı" dediğini söyledi.

İsimleri öğrenilemeyen baba- oğul, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na teslim edildi. 

YANGIN, MOTORYATIN MAKİNE DAİRESİNDEN BAŞLAMIŞ

Aydın'ın Kuşadası ilçesi ile Samos Adası arasındaki uluslararası sularda, Nero Koyu'na 1,5 mil uzaklıkta yanan motoryatın, Bodrum'un Turgutreis Limanı'ndan sabah saatlerinde İzmir'in Çeşme ilçesinin Alaçatı Mahallesi'ne gitmek üzere açıldığı öğrenildi. Yangının, motoryatın makine dairesinden başladığı belirtildi.

Tatil cennetinde can pazarı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle