Gündem Haberleri

  Tatil 2006 Fuarın'da Türk reyonuna ödül

  A.A.
  23.02.2006 - 16:46 | Son Güncelleme:

  Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen “Tatil 2006” Turizm Fuarı'nda, Türk turizmciler büyük ilgi gördü. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 10 ülkeden toplam 246 tanıtım reyonunun yer aldığı fuarda, Türk reyonu “En iyi tasarım ve en iyi tanıtım” ödülünü kazandı.

  Reyonda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, İstanbul Valiliği ve Türkiye Otelciler Birliği'nin katkılarıyla Türk turizminin tanıtımının yanı sıra Ebru sanatı örnekleri, gölge oyunu Hacivat-Karagöz gösterileri sunulurken, orkestra eşliğinde Türk müziği konserleri veriliyor.

  FUARDA TÜRK MÜZİĞİ ŞÖLENİ

  Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın daveti üzerine Sofya'ya gelen Taşkın Savaş Orkestrası da fuardaki Türk reyonunda ziyaretçilere Türk müziği şöleni sunuyor.
  Taşkın Savaş, gösterilen ilgiden çok etkilendiklerini belirterek, Türk müziğinin, Türkiye'nin kültür ve turizminin tanıtımının vazgeçilemez ve son derece etkili bir parçası olduğunu söyledi.
  Ziyaretçilerden sık sık şarkı istekleri aldıklarını ifade eden Savaş, Türk reyonuna ziyaretçi ilgisinin artmasına katkı sağladıkları için mutlu olduklarını kaydetti.

  -TÜRKİYE İÇİN BULGARİSTAN İYİ BİR PAZAR-

  Reyonda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın temsilciliğini yapan Türkiye'nin Polonya Büyükelçiliği Turizm Müşaviri Onur Gözet, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan pazarının Türkiye için her geçen yıl daha da önem kazandığına işaret ederek, “2005 yılında Türkiye'ye gelen Bulgar turistlerin sayısı 1 milyon 600 bini geçti. Bu sayının daha da artmasını istiyoruz” dedi.
  Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Mehmet Gücük de fuarı ziyaret ederken, yetkilileri “En iyi tasarım ve tanıtım” ödülü almalarından dolayı kutladı.
  Dün akşam açılışı yapılan fuar, 25 Şubat tarihine kadar açık kalacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı