Gündem Haberleri

  Tataş'a Almanya'dan "Onur Senatörü" unvanı verildi

  A.A İzmir
  18.01.2006 - 11:10 | Son Güncelleme:

  İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş'a, Almanya'nın Bremen Kamu Yöneticisi Yetiştirme Yüksekokulu tarafından ”Onur Senatörü” unvanı verildi.

  Bremen Emniyet Müdürlüğü, Bremen Polis Akademisi ve İzmir Emniyet Müdürlüğü arasında başlatılan ”Personel Değişim Programı” çerçevesinde İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş ile beraberindeki polis heyeti Bremen'e gitti.

  Bremen'de “Yabancıların sınır dışı edilmesi” ve “Personel kaynaklarımız, alınması, eğitimi, terfi sistemi” konularında 4 gün süren seminer ve toplantılara katılan 8 kişilik Türk heyeti, Alman meslektaşlarıyla fikir alışverişinde bulundu. 4 gün süren seminer, toplantı ve karşılıklı görüşmelerde İzmir ile Bremen polis teşkilatları arasında “Uzman Değişim Programı” başlatıldı.

  İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş'a, Bremen Kamu Yöneticisi Yetiştirme Yüksekokulu tarafından bugüne kadar sadece 2 Alman vatandaşına verilmiş olan ve ilk kez bir yabancının layık görüldüğü ”Onur Senatörü” unvanı verildi.

  Bremen Kamu Yöneticisi Yetiştirme Yüksekokulu Rektörü Prof. Barnd Wesche'nin, nüfusunun yüzde 16'sını Türklerin oluşturduğu Bremen eyaletinde polisin, Türk vatandaşlarını anlamak konusunda İzmir polisiyle yapılan değişim programının küçümsenmeyecek boyutta olduğunu söylediği bildirildi.

  İzmir Emniyet Müdürü Tataş ise Türklerin Avrupa'da en kalabalık nüfusa sahip olduğu Almanya ile ilişkilerin olumlu gelişmesinin kendilerini mutlu ettiğini, aldığı “Onur Senatörlüğü”nün meslek hayatının en önemli unvanlarından biri olduğunu kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı