Gündem Haberleri

  Taş atmayan çocuklar

  DHA
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin 12’nci yıldönümünde Güneydoğu savaş alanına döndü.

  PKK ve Öcalan sloganlarının atıldığı, havai fişek ve molotofkokteyllerinin havada uçuştuğu gösterilerde, okul çantalı çocuklar, yine ön saflardaydı.

  BÖLÜCÜ terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getiriliş tarihi olan 15 Şubat’ın 12’nci yıldönümünde, Hakkâri, Van, Ağrı, Şanlıurfa’nın Suruç, Viranşehir, Birecik ilçeleri ve Mersin’de olaylar çıktı. Okul çantalı çocukların da aralarında bulunduğu göstericiler, polise havai fişek ve molotof kokteyli atarken, polis gözyaşartıcı bomba ve tazyikli suyla karşılık verdi. Bir çok yerde kepenkler kapatıldı. Açık olan birçok dükkan ile bazı banka şubelerinin camları göstericiler tarafından kırıldı. Olaylar sırasında Van’da bir kişi polise atmak istediği ses bombasının elinde patlaması sonucu yaralandı.
  Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde düzenlenen protesto gösterilerinde çocuklar ön saflardaydı. Okul çantalarıyla eyleme katılan öğrenciler, üzerinde Abdullah Öcalan’ın fotoğrafını ve örgüt sembollerinin yer aldığı afişleri taşıdılar. Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde ise yapılan protestolar sırasında okuldan çıkan bazı öğrenciler polisle göstericilerin arasında kaldı. Gösterilerde bir polis memuru taşla yaralandı.

  Taş atmayan çocuklar

  Diyarbakır’ın Bismil, Ergani, Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve Mazıdağı, Şırnak kent merkezi ile Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde dün kepenkler açılmadı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait yolcu otobüsleri de dün sefere çıkmadı. Şehir merkezinde, işyerlerini kapatmaları için esnafı tehdit eden 2 kişiyi gözaltına aldı. Kentin Bağlar başta olmak üzere Sur ve diğer ilçelerinde göstericiler polisle çatıştı. Olaylarda 1’i polis 2 kişi yaralandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı