Gündem Haberleri

  Tarzan çetesinde Susurluk izleri

  Hürriyet Haber
  08.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana'da 26 kişi yakalandı

  Çukurova'da faaliyet gösteren orga-nize suç örgütü ‘Tarzanlar’ çetesine yönelik büyük operasyonda, seri numaraları silinmiş Uzi'ler ele geçirildi.

  POLİS geçen hafta Adana, İçel, Ankara ve İstanbul'u kapsayan dev bir çete operasyonu başlattı. Çete mensubu 26 kişi gözaltına alındı. Operasyon-da ele geçen silahlar arasında, seri numara-ları silinmiş İsrail yapımı Uzi'ler çıktı.

  İbrahim Şahin'in otomobili

  Polisin operasyonunda ele geçirilen 26 kişinin, ‘‘Tarzanlar’’ çetesi mensubu olduğu belirtildi. Çeteyi, Çukurova'da faaliyet gösteren ve bazı mensupları yakalanan ‘‘Şirinler’’ çetesinin, 2 yıl önce öldürdüğü galerici İskender Gürler'in kurduğu ortaya çıktı. Aranan çete mensuplarından birine ait Mersin'de ele geçirilen otomobili, İbrahim Şahin'in 2 yıl önce sattığı saptandı.

  Uzi'ler, Kalaşnikof'lar

  Otomobilin, Şahin'den sonra birkaç el değiştirdiği kayıtların incelenmesiyle ortaya çıktı. Bu ipucu da ‘‘Tarzanlar’’ çetesinin Susurluk çetesiyle bağlantılı olabileceğini gündeme getirdi. Gözaltına alınan 26 çete mensubunun ev ve işyerleri ile araçlarında yapılan aramalarda İsrail yapımı Uzi marka suikast silahları, Kalaşnikof tüfekler, tabancalar ve mermiler ele geçirildi.

  Silahlar araştırılıyor

  Uzi'lerin seri numaralarının silinmiş, bu silahları sağlayan çete lideri İskender Gürler'in de öldürülmüş olması nedeniyle kaynağa ulaşılamadı. Silahların, Mehmet Ağar'ın Emniyet Genel Müdürlüğü döneminde alınan, ya da Batman Valiliği'nce oluşturulan özel birlik için alınan ancak kaybolan silahlardan olup olmadığı araştırılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı