Gündem Haberleri

  Tartışmalı film gösterimde

  Hürriyet Haber
  07.04.2004 - 16:12 | Son Güncelleme:

  Yılın en tartışmalı filmi Tutku:Hz. İsa'nın Çilesi, 9 Nisan'da gösterime giriyor. Mel Gibson'ın, senaryosunu Benedict Fitzgerald ile birlikte yazdığı film, Hz. İsa'nın çarmıha gerilmeden önceki son 12 saatini anlatıyor. George Romero'nun 1978 tarihli aynı adlı filminin yeniden çevrimi olan Ölülerin Şafağı ile Eric Bress ve J. Mackye Gruber'in yönettiği Kealebek Etkisi haftanın diğer yeni filmleri.

  Dünyanın pek çok ülkesinde Yahudi düşmanlığı yarattığı gerekçesiyle tartışılan Tutku:Hz: İsa'nın Çilesi'nde (The Passion of The Christ)  başrolleri James Caviezel, Monica Bellucci, Claudia Gerini, Maia Morgenstern, Sergio Rubini paylaşıyor.

  Filmin, ABD'deki gösterimi sırasında iki kişinin kalp krizi geçirerek öldüğünü ve içerdiği şiddet görüntüleri yüzünden 16 yaşından küçüklere yasak olduğunu da hatırlatalım.

  Ödüllü reklam filmi yönetmeni  Zack Snyder'ın yönettiği Ölülerin Şafağı (Dawn of The Dead) George A. Romero'nun 1978'de tarihli kült filminin yeniden çevrimi.

  Genç bir adamın geçmişine dönerek geleceğini yeniden şekillendirme çabalarını konu alan Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)  Ashton Kutcher ile Melora Walters, Amy Smart'dan oluşan oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

  HAFTANIN YENİ FİLMLERİYLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN:
  http://www.hurriyetim.com.tr/haberler/0,,sid~18,00.asp

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı