Gündem Haberleri

  Tartışmalı açılış

  Haber: Ümit TÜRK İSTANBUL - DHA
  08.07.2012 - 20:19 | Son Güncelleme:

  Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması nedeniyle oluşan trafiği rahatlatmak için Hasköy ve Balat arasındaki eski Galata Köprüsü yeniden trafiğe açıldı. Saat 17:00'da açılacağı duyurulan köprü 17:40'ta açılınca çalışanlarla sürücüler arasında tartışma çıktı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kara bağlantıları, elektrik direkleri ve duba bakımları tamamlanan eski Galata Köprüsü, Haliç'teki yoğunluğu azaltması amacıyla bugün saat 17:40'ta açıldı. Büyükşehir belediyesi tarafından saat 17:00'da açılacağı duyurulması üzerine bazı sürücü ve yayalar köprüden geçmek için 1 saat öncesinden köprü girişinde beklemeye başladı. Köprü, belirlenen saatte açılamayınca bekleyen sürücüler, Sütlüce ve Hasköy arasında trafik yoğunluğunun oluşmasına neden oldu.

  GALATA KÖPRÜSÜ AÇILDI / FOTO GALERİ

  KÖPRÜ ÖNCE YAYALARA AÇILDI

  Bazı sürücülerle köprü bakımıyla ilgili yetkililer arasında tartışma çıktı. Bazıları da korna çalarak, köprünün açılmamasına tepki gösterdi. Bu sırada köprünün açılacağını duyan bazı yayalar da nostalji yaşamak adına köprünün başına geldi. Saat 17:00'da yetkililer, köprünün açılmasını bekleyen yayalar için geçiş izni verdi. Köprüden ilk yayalar geçti. Daha sonra 45 dakika beklediğini söyleyen bir sürücü arabasından inerek, görevlilerle tartışmaya başladı. Bu durum üzerine bir görevli araç megafonuyla, köprünün açılmasını bekleyen sabırsız sürücülere, karşı tarafta bakım çalışmalarının devam ettiğini, bir süre daha beklemeleri gerektiğini söyledi. Köprü saat 17:40'ta açıldı. Görevlilerden gelen talimatla açılan köprüden geçen sürücüler, bu durumu korna çalarak karşıladı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı