Gündem Haberleri

  Tartışılan bakire kız doğurdu

  Önder YILDIRIMCAN / DHA
  05.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın’da 4 ay önce hamile olduğu anlaşılan ilköğretim öğrencisi doğum yaptı. E.T., önceki gün gizlice getirildiği hastanede normal doğumla sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi. E.T. bebeği ile birlikte taburcu edildi. Bebeğin baba adı bölümü raporda boş bırakıldı.

  Babadan DNA alındı

  Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, E.T.’nin dünyaya getirdiği bebeğin babasının tespiti için DNA testi yapılacağını söyledi. Tırpancı, ‘Bezden bulaşmış olabilir’ diyen baba S.T.’den de numune alındığını ve Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini aktardı. E.T.’nin babası S.T., “Kızımın hamile kaldığı söylenen tarihlerde eşimle ilişkiye girmiştik. İlişki sonrasında da spermleri sildiğim bezi banyoya atmıştık. Kızım o bezi kullanmış olabilir. Başka bir erkekle ilişkiye girmesine ihtimal vermiyoruz” demişti.

  Spermli bezden hamile kalınır mı

  Doç. Dr. Kadir Savan (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı): Olabilir. Kızlık zarı dışarıdan gelen her türlü etkene kapalı değil. Her kızlık zarının yapısı farklı. Ayrıca her kızlık zarında adet kanının dışarı akmasını sağlayan yarım santimetreye varan açıklık var. Teorik olarak, bezdeki spermler canlıysa, bu açıklıktan geçerek rahme ulaşabilir. O esnada yumurtlama da varsa, gebelik meydana gelebilir. Ayrıca kızlık zarı esnekse, bozulmadan da hamile kalınabilir.

  Dr. Emre Bakırcıoğlu (Üroloji Uzmanı): Mümkün değil. Laboratuvar ortamında, oda sıcaklığında steril kaplarda spermler ortalama 2-4 saat canlı kalır. Bezde ne kadar yaşayabilir bilemiyorum. Ancak bezdeki spermin sürülmesiyle, vajendeki asit ortamını geçip, yukarı rahime çıkması çok zor, hatta mümkün değil.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı