Gündem Haberleri

  Tarım Bakanı Eker sergi açtı

  aa
  27.10.2005 - 18:18 | Son Güncelleme:

  Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Pakistan Dostluk Derneği ve Türkiye Güzel Sanat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) işbirliği ile Pakistan depremzedeleri yararına düzenlenen resim ve fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

  Ankara Dedeman Oteli Sergi Salonu'ndaki açılışta konuşan Bakan Eker, Pakistan ve Türkiye'nin tarihi dostluk bağlarıyla birbirine bağlı, acı ve zor günlerde her zaman destek olmuş iki millet olduğunu söyledi.

  Geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan'a yaptığı ziyarette TBMM Türkiye-Pakistan Dostluk Grubu Başkanı olarak kendisinin de bulunduğunu belirten Eker, şöyle konuştu:

  “Pakistan'da meydana gelen şiddetli depremde 70-80 bin civarında can kaybı yaşandı. Türkiye olarak Pakistan'a ayni ve maddi olarak yardım yaptık, yardıma Türk devletinin yanı sıra milletimiz de ellerinden geldiği kadar destek oldu. Pakistan halkı da aynı yardımı bize Kurtuluş Savaşı sırasında yapmıştı. Burada da yardıma katkıda bulunan sanatçıların hepsine de tek tek teşekkür ediyorum.”

  Bakan Eker, açılışın ardından sergiyi gezdi ve sanatçılardan eserleri hakkında bilgi aldı. Eker, Meral Otan isimli bir sanatçının yağlıboya tablosunu 150 YTL karşığında satın aldı.

  Açılışa, Pakistan Büyükelçisi İftihar Hüseyin Şar, GESAM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Altındaş, Türkiye-Pakistan Kültür Derneği Genel Başkanı Burhan Kayatürk de katıldı.

  Toplam 51 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi 27 Ekim 2005 tarihine kadar açık kalacak, sergiden elde edilen gelirin tümü Pakistan'daki depremzedelere gönderilecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı