Gündem Haberleri

  Tarım arazisinde yangın: 1 yaralı

  A.A.
  21.07.2009 - 13:00 | Son Güncelleme:

  Ankara'nın Güdül ilçesi Kayı köyünde çıkan arazi yangınında 65 dönüm ekli alan yandı. Yangını söndürmek isteyen iş makinesi operatörü yaralandı.

  Beypazarı'nın Uruş beldesi yakınlarındaki Güdül ilçesi Kayı köyü arazisinde bilinmeyen nedenden dolayı çıkan yangına Uruş, Güdül ve Beypazarı belediyelerinin itfaiye ekipleri müdahale etti.

  Uruş Belediye başkanı Osman Şefik Karlıdağ, iki büyük arazi yangını atlattıklarını kaydederek, “İtfaiye ekiplerinin ve halkın yanan arazi yangını söndürme çalışmalarına katılması ile yangın kontrol altına alındı, ancak 60–65 dönüm ekili alandaki buğdaylar yandı” dedi.

  Karlıdağ, yangının çıktığı yerde Kayı köyüne ait bağ ve bahçelerin de bulunduğunu ve buraların da zarar gördüğünü söyledi.

  Başkan Karlıdağ, yangına müdahale eden iş makinesi operatörü Ali Emirhan Kaya'nın, alevlerin aniden yükselmesi sonucu yaralandığını bildirdi. Karlıdağ, yaralının, Beypazarı Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Ankara Numune Hastanesi'nin, yanık servisi bulunan Akyurt Semt Polikliniği'nde tedavi altına alındığını da söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı