GeriGündem Tarık Akan 2. Ergenekon davasını izledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarık Akan 2. Ergenekon davasını izledi

Tarık Akan "Bu acı bir mahkeme", "Ergenekon’dan yargılanan tüm dostları görmeye geldim","Balbay’la ilk müsaade etmediler, ama son anda yakalayabildim, sarıldım. Balbay’a da sarıldım, Tuncay’a da sarıldım. Onları öptüm"

Emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur’un sanıkları arasında yer aldığı İkinci Ergenekon Davası’nın 106’ncı duruşması tutuklu sanık emekli Albay Mustafa Levent Göktaş’ın savunmasının alınmasıyla devam ediyor. Duruşmayı sinema sanatçısı Tarık Akan da izledi.

"BU ACI BİR MAHKEME"

Tutuklu sanıkları gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’la Mahkeme Başkanı Köksal Şengün’den izin alarak görüşen Akan, izlenimlerini basın mensuplarıyla paylaştı. Akan, "Bir kere Ergenekon’dan yargılanan tüm dostları görmeye geldim. Onlara bir moral olur mu düşüncesiyle geldim. Evet çok güzel çok sıhhatliler. Moralleri yerinde. Ama ülkemin morali yerinde değil. Yani Bu acı bir mahkeme. Bunun acısını belki onlarca yıl sonra, yeni nesil kitaplardan çok daha derinlemesine öğrenecekler. Acı bir dönem yaşıyoruz bence" dedi.

"BALBAY VE ÖZKAN’A SARILDIM"

Gazeteciler Balbay ve Özkan ile görüşmesiyle ilgili olarak da Akan, "Balbay’la ilk müsaade etmediler, ama son anda yakalayabildim, sarıldım. Balbay’a da sarıldım, Tuncay’a da sarıldım. Onları öptüm. Zor çok zor…" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle