Gündem Haberleri

  Tarihi sarnıcı yatakhane yaptılar

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ortaköy'de Taşbasamak Sokak'taki özel otoparkın işletmecileri otoparka bitişik tarihi sarnıcın içini ofis ve yatakhane olarak kullanıyor.

  Beşiktaş yönünden Ortaköy'e doğru giderken, Dereboyu Caddesi'ne gelmeden Çevirmeci Sokak'a sapıldığında, bu yol ikiye ayrılır. Yol çatalının bir kolu Çevirmeci Sokak olarak, diğeri Taşbasamak Sokak olarak devam eder. Bu iki sokağın arasında kalan üçgen alanın mülkiyeti özeldir ve otopark olarak işletilmektedir.

  Gazetemize ulaşan okurlarımız bu otoparkta bir yolsuzluk olduğunu, işletmecilerinin otopark arsasının hemen yanındaki tarihi sarnıcı yıllardır yatakhane ve ofis olarak kullandığını bildirdi.

  Durumu aktardığımız Beşiktaş Belediyesi yetkilileri ihbarı doğruladı. Yaptıkları araştırma sonucunda tarihi sarnıcın Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu tesbit ettiklerini belirttiler ve konuyla ilgilenilmesi için Anıtlar Yüksek Kurulu'na belediyeden 'uyarıcı' yazı geçildiğini ifade ettiler.

  Yetkililer şöyle dediler:

  ‘‘Tarihi sarnıcın amaç dışı ve kişisel çıkar için kullanılmasını ve tahrip edilmesini engelleyemiyoruz. Bu Anıtlar Yüksek Kurulu'nun işi. Prosedür gereği şimdi yapmaları gereken, Emniyet Müdürlüğü'ne yazılı olarak başvurarak sarnıcın boşaltılmasını sağlamak...’’

  Dışarıdan bakıldığında sarnıcı görmek hala mümkün. Ancak otoparkın içinden bakıldığında sarnıç, sanki otoparkın bir parçasıymış gibi boyanmış, içi ofise ve yatakhaneye dönüştürülmüş.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı