Gündem Haberleri

  Tarihi Emek Sineması tamamen yıkıldı

  Hurriyet.com.tr / İHA
  22.05.2013 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Yıkılmaması için yapılan itiraz ve protesto gösterileri sonuç vermedi ve tarihi Emek Sineması, iş makineleriyle tamamen yıkıldı. Açtığı karşı dava Danıştay'da olmasına rağmen yaşanan yıkım hakkında TMMOB Mimarlar Odası bugün basın toplantısı düzenliyor.

  Yıkımı tepki gören ve yürüyüşlerle protesto edilen tarihi Emek Sineması, iş makineleriyle tamamen yıkıldı. Yıkımın görüntü ve fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.

   

  EMEK SİNEMASI BU HALE GELDİ / FOTO GALERİ

   

  EMEK SİNEMASI BÖYLE YIKILDI / HÜRRİYET TV

   

  26 Ekim 2009 tarihinden beri kapalı olan ve Mart ayında yıkımına başlanan Emek Sineması dün iş makinalarıyla yerle bir edildi.

   

  Yeşilçam Sokağı gün içerisinde polis tarafından yaya trafiğine kapatılarak, bina iş makineleri tarafından yıkıldı. Tarihi Emek Sineması’nın yıkım görüntü ve fotoğrafları sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

   

  EMEK PROTESTOSUNDA BUNLAR YAŞANMIŞTI / FOTO GALERİ

   

  İNŞAAT ŞİRKETİ: "EMEK SİNEMASI YIKILMIYOR TAŞINIYOR"

   

  OLAYLI EMEK PROTESTOSU POLİS KAMERASINDA

   

  İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN EMEK AÇIKLAMASI

   

  MİMARLAR ODASI'NDAN BASIN TOPLANTISI

   

  İstanbul Film Festivali'ne tam 28 yıl ev sahipliği yapan Emek Sineması, 2009 yılında restorasyon iddialarıyla kapatıldıktan sonra bir AVM projesinin parçası haline getirilmişti.

   

  Sinemanın yıkımına karşı TMMOB Mimarlar Odası'nın açtığı dava Danıştay'da olmasına karşın Yeşilçam Sokağı gün içinde polis tarafından yaya trafiğine kapatıldı ve iş makineleri 1924'ten kalma binayı yerle bir etti.

   

  TMMOB Mimarlar Odası bugün, yıkımla ilgili açıklama yapmak üzere, saat 13.00'te Karaköy'deki genel merkezinde basın toplantısı gerçekleştirecek.

   

  Sinemanın yerine yapılacak 10 kat yüksekliğindeki bina 'Grand Pera' adı altında 25 yıllığına Kamer İnşaat'ın işletmesinde olacak.

   

  Tarihi Emek Sineması tamamen yıkıldı POLİS TÜRK SİNEMASI’NA SALDIRDI

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı