Gündem Haberleri

  Taraftar İzmir'de de protesto edecek

  Utku BOLULU/İZMİR, (DHA)
  27.01.2011 - 10:48 | Son Güncelleme:

  TÜRK Telekom Arena Stadı açılışında yapılan ıslıklı protestoyu haklı bulan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar gruplarının Taksim’de yaptığı yürüyüşün benzeri, 29 Ocak Cumartesi günü İzmir’de gerçekleştirilecek.

  Altay, Göztepe, Karşıyaka, Bucaspor başta olmak üzere İzmir’deki Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının da katılacağı yürüyüşte, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın sözlerine tepki gösterilecek.

  İstanbul’da Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’nın düzenlediği eylemden sonra, bu kez de İzmir’de rakip takım taraftarları yürüyüşte biraraya gelecek. Seyrantepe’deki Türk Telekom Arena Stadı’nın açılışında ıslıklı protestoyu haklı bulan taraftarlar, Hükümet’i İzmir’in Alsancak semtinde, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 29 Ocak Cumartesi günü saat 18.30’da yapacakları yürüyüşle protesto edecek.

  İzmir’deki yürüyüş için taraftar grupları e-mail aracılığıyla yaptıkları iletişimle taraftarlara çağrıda bulundu. Forza Livorno, Göztepe CHE, Altay YSKA, Karşıyaka taraftarları, Bucaspor taraftarları, Ölükent Tayfa (Göztepe taraftar grubu), Fenerbaçe, Galatasaray, Beşiktaş taraftarları, Tatangalar (Sakaryaspor taraftar grubu), - Spor Emek Sen- Tümtiş UPS İşçileri, Deri İş Sendikası üyeleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın sözlerine tepki gösterecek.

  ’FORMANI ATKINI KUŞAN DA GEL’

  Yürüyüşe taraftarlar ’Formanı, atkını kuşan da gel’ sloganıyla davet edildi. Statlarda iktidara karşı en ufak muhalefetin susturulmak, sadece AK Parti’yi alkışlayanlara yer bırakılmak istendiğini öne süren taraftar grupları, demokratik tepkilerini göstermek isteyen tüm takımların taraftarlarını, sendikaları, öğrenci gruplarını, demokratik kitle örgütü ve siyasi partileri yürüyüşe çağırdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı