Gündem Haberleri

  Tarabya farkı

  Seyit ERÇİÇEK İSTANBUL / BATMAN, AA
  20.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devletin zirvesindeki adam olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarabya Köşkü’nde ziyaretine gelen çocuklara 50’şer lira harçlık verdi. Paranın zirvesindeki adam olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise Batman Valiliği’nde bayramlaşma kuyruğuna giren çocuklara 5’er lira harçlık verdi. Bakanın harçlık miktarı bazı çocukların pek hoşuna gitmedi...

  BAYRAM tatilini İstanbul’da geçiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını Sultanahmet Camii’nde kıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın eşlik ettiği Abdullah Gül, camideki bayramlaşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. BDP’li vekillerinin Şemdinli-Derecik bölgesinde teröristler tarafından yolunun kesilmesiyle ilgili bir soruya görüntülerin çok üzücü olduğunu ve bayram günü konu hakkında konuşmak istemediğini söyleyen Abdullah Gül, “Şiddetle, kan dökmekle, teröre karışmakla, teröre başvurmakla ne bir hak alınabilir, ne hukuk alınabilir. Devlet olarak, ülke olarak yanlışta olan herkese, ‘evine dön, bu yanlıştan vazgeç’ diyoruz. Bu bayram günü tekrar bu çağrıyı herkese yapıyorum. Bu sonu olmayan bir yanlıştır. Bir kez kan dökmeye başlandıktan sonra bu kan sarmalı, insanı alır hiç tahayyül etmeyeceği yerlere götürür” dedi. Gül camiden ayrıldıktan sonra Tarabya Yokuşu’ndaki Tarabya-Beşiktaş arası çalışan minibüsçüleri ziyaret etti. Minibüs durağına oturarak kendisine ikram edilen şekeri alan ve çay içen Abdullah Gül şunları söyledi:

  Minibüslerde ömrüm geçti

  “Minibüs Türkiye’nin en büyük icatlarından birisidir. Devlete kamuya yük olmadan, büyük bir hizmet gerçekleştiriyorsunuz. Devletin elinde olsa her köye her yere otobüs götüremez. Ömrüm minibüslerde geçti.” Gül, daha sonra kendisiyle bayramlaşmak isteyen çocukları Tarabya’daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne alarak bayramlaştı. Kısa süre sonra dışarı çıkan çocuklar Abdullah Gül’ün kendilerine çikolata ile 50 lira harçlık verdiğini söylediler. Cumhurbaşkanı ile bayramlaşan 5 yaşındaki Cemal Akif Çırak basın mensuplarının “Kiminle bayramlaştın” sorusuna “Cumhurbaşkasına” diye cevapladı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise Batman’da vatandaşlarla bayramlaşıp çocuklara bayram harçlığı dağıttı. Memleketi Batman’da bayramı geçiren Şimşek, Vali Ahmet Turhan ile birlikte Şevket Başak Camisi’nde bayram namazını kıldı. Çıkışta vatandaşlarla bayramlaşan Şimşek, daha sonra geçtiği Batman Öğretmenevi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Akraba ziyaretlerinin ardından valilik konutu önünde toplanıp, bayramlaşma kuyruğuna geçen çocuklara 5’er lira bayram harçlığı dağıtan Bakan Şimşek, AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar’ın kardeşi Ramazan Dindar’ın taziyesine katılmak üzere helikopterle Cizre’ye gitti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı