GeriGündem Tanürek öldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tanürek öldü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın, 11 Mayıs'ta otomobiliyle çarparak ağır yaraladığı Türk Sanat Müziği sanatçısı Sevim Tanürek, önceki gece 01.00'de, tedavi gördüğü Alman Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi'nde geçtiğimiz pazartesi günü 11.45 sıralarında, yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan 41 yıllık radyo sanatçısı Sevim Tanürek'e, Tayyip Erdoğan'ın Özel Bilgi Üniversitesi'nde okuyan 19 yaşındaki oğlu Ahmet Burak Erdoğan, otomobiliyle çarptı ve kaçtı. Sevim Tanürek'in eşi Ahmet Tanürek, eşinin durumunun çok ağır olduğunu bilmelerine rağmen ölüm haberi karşısında şok olduklarını söyledi. Acılı eş ayrıca Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak'a ateş püskürdü, ‘‘Cezasını çekmesini istiyorum. Affetmem için 20 milyar lira kan parası verildiği yolunda haberler duyuyorum. Bu çok üzücü ve doğru değil. Şişli Karakolu'na gidip, ehliyeti bile olmadığını öğrendim. Para karşılığı af olmaz’’ dedi.

Ahmet Burak Erdoğan hakkında, ‘Dikkatsizlik ve tedbirsizlik ile hayati tehlike teşkil edecek derecede yaralamaya sebebiyet vermek’ suçundan Şişli Adliyesi'nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan Ahmet Burak Erdoğan'ın 3 aydan 20 aya kadar hapsi isteniyor. Sevim Tanürek'in ölümü, Ahmet Burak Erdoğan hakkında açılan davanın seyrini değiştirecek. Savcı, sanatçının ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor isteyecek. Ölüm nedeni kazayla bağlıysa, Ahmet Burak Erdoğan hakkında, tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebiyet verdiği iddiasıyla 2-5 yıl arası hapis isteyen bir ek iddianame iddianame hazırlanabilecek.

Sevim Tanürek için bugün 10.30'da, Maçka'daki İstanbul Radyosu önünde tören düzenlenecek. Sanatçının cenazesi, Şişli Camii'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle