Gündem Haberleri

  Tanrıkulu: "AKP toplu mezarlara seyirci kalıyor"

  A.A
  02.02.2011 - 13:25 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AK Parti'nin faili meçhul cinayetlerin ve kayıpların aydınlatılmasına karşı çıktığını, Güneydoğu'daki toplu mezarlara seyirci kaldığını öne sürdü..

  Tanrıkulu, yazılı açıklamasında, son olarak Mutki'de ortaya çıkarılan toplu mezarlarla ilgili olarak, devletin ve Hükümetin kapsamlı bir soruşturma başlatması gerekirken, kamuoyunu bilgilendirmediğini ve hiçbir şey olmamış gibi davrandığını iddia etti.

  Açıklamasında, “Ülkemizin barışa, demokrasiye ve aydınlığa kavuşmasının ve de Kürt sorununu çözmenin en temel noktalardan biri, faili meçhullerin ve kayıpların aydınlatılmasıdır. Bu konuda CHP'nin önergelerini reddeden AKP, toplu mezarlar konusunda hiçbir adım atmamaktadır ve kamuoyuna herhangi bir açıklama yapma gereği duymamaktadır” görüşlerine yer veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, şunları kaydetti:
  “Bu AKP'nin Kürtlere olan bakışını açık bir biçimde ortaya çıkıyor. AKP'nin açılımı toplu mezarlara gömülmüştür. Faili meçhul cinayetlerin ve kayıpların aydınlatılmasına karşı çıkan AKP, Güneydoğu'daki toplu mezarlara seyirci kalıyor.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı