Gündem Haberleri

  Tanju Çolak'ın çalınan Mercedes'inde kaçakçılık kuşkusu

  Hürriyet Haber
  18.01.2002 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Mercedes kaçakçılığından hüküm giyen eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın Mercedes marka otomobili çalındı. Ancak Zonguldak Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bir uyarı yazı göndererek yapılan araştırmalar sonucu olayın gerçekdışı olabileceği ihtimali belirdiği vurgulandı ve aracın 'chance' edilmek üzere Sakarya veya Düzce'ye götürülmüş olabileceği kaydedildi.

  TANJU ÇOLAK: EMNİYET'İN YAZISINDA KONU EDİLEN BEN DEĞİLİM
  Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Mercedes marka arabasının çalınması konusunda, "Arabam çalındı, mağdur olan benim. Emniyet'in yazısında konu edilen kişi ben değil, arabanın çalındığını bildiren kişidir" dedi.

  Çolak, 34 AT 5555 plakalı şirketinin üzerine kayıtlı Mercedes marka otomobilini Gökhan Demir adlı bir arkadaşına verdiğini ve kendisinin Veteranlar Turnuvası'na katılmak üzere Marmaris'e gittiğini söyledi.

  Arkadaşının, Mercedes marka otomobilin çalındığını emniyete o günlerde bildirdiğini kaydeden Çolak, "Arabam çalındı, ben mağdur oldum. Sigorta firmasından arabamın bulunmasını talep ettim. Araba bendeyken de kaybolmadı. Gereğinin yapılacağına inanıyorum. Emniyet'in yazısında konu edilen kişi ben değil, arabanın çalındığını bildiren kişidir" diye konuştu.

  Çolak, olayın magazinleştirilmesine ne vaktinin ne de yaşının uygun olduğunu söyledi.

  Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nün çalınma olayıyla ilgili yazısında,Otomobilin çalındığı iddia edilen yerin ana cadde olduğu, burada, otobüs terminali ve taksi durağının da bulunduğu belirtilerek, çalınma olayıyla ilgili kuşkular ifade edilmiş ve çalınma beyanında bulunan Gökhan Demir'in takibe alınması istenmişti.
  TANJU'NUN İFADESİ ALINDI

  Oto hırsızlığıyla ilgili kuşkuların dile getirildiği ve "Change" (değiştirilmiş) edilmiş olabileceği ifadelerinin yeraldığı Zonguldak Emniyet Müdürlüğü`nün yazısı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde olayla ilgili çalışma başlattı.

  Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran Gökhan Demir adlı bir kişi Tanju Çolak'tan emanet olarak aldığı 34 AT 5555 plakalı 2001 model Mercedes otomobilin parkettiği yerden çalındığını bildirdi. Bunun üzerine "Anıl Sağlık Gereçleri Tic.Ltd.Şirketi" adına tescilli olan arabayla ilgili Tanju Çolak ve babası Mustafa Çolak'ın ifadelerine başvuruldu.

  EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE UYARI YAZISI

  Olayla ilgili ayrıntılı çalışma yapan Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nce Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bir uyarı yazısı gönderildi.

  Çalınan otomobilin park edildiği ifade edilen yerin ana cadde olduğu, burada otobüs terminali ve taksi durağının da yeraldığı da  belirtilerek, otomobili emanet eden Tanju Çolak'ın daha önce uluslararası Mercedes kaçakçılığı suçundan sabıkalı olduğu hatırlatıldı. Otomobili, çalıntı müracaatında bulunan Gökhan Demir'in daha sonra Zonguldak'ı terkettiği ve muhtemelen İstanbul'a gittiği vurgulanarak otomobilin Zonguldak ve Düzce iline "Change" edilmek üzere gönderilmiş olabileceği belirtildi.

  ÇALINTI İHBARINI YAPAN ESKİ ZANLI

  Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nün yazısı üzerine inceleme başlatan Emniyet Genel Müdürlüğü, Gökhan Demir'in 1992, 1993 ve 1995 yıllarında silah teşhiri, darp, silahla yaralama, silahla tehdit suçlarından parmak izinin alındığını tespit etti.

  Emniyet Genel Müdürlüğü, bu gelişmelerin ardından 80 il emniyet müdürlüğüne bir talimat yazısı göndererek, Gökhan Demir'in takibe alınmasını istedi.

  TAMİRCİLERDE SORUŞTURMA

  Genel Müdürlüğün konuyla ilgili teknik çalışmanın yapılması talimatı üzerine de, Düzce ve Sakarya Emniyet Müdürlükleri, illerinde oto tamircisi, kaportacı ve yedek parça satış merkezlerinde inceleme başlattı.

  Olayla ilgili gümrük müdürlüklerine gerekli bilgi verilerek Gökhan Demir'in pasaport seri numarası ve fotoğrafı, emniyet müdürlüklerine gönderildi. Çalınan Mercedes, tescil kayıtlarıyla birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "Aranan Araçlar Projesi" kapsamında da soruşturmaya alındı.

  Emniyet yetkilileri, bir otomobilin motor ve şasi numarasının hurdaya çıkmış aynı markada bir aracın motor şasi ve numaralarıyla değiştirilerek 'Change' edildiğini kaydettiler.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı