Gündem Haberleri

  Tanju Çolak filmimi çekip şantaj yaptı

  Hürriyet Haber
  20.10.2003 - 01:42 | Son Güncelleme:

  İSKİ davasının en önemli isimlerinden Ergun Göknel, hatıralarını yazdığı kitabında Tanju Çolak'ın kendisine şantaj yaptığını öne sürdü. Göknel, anılarını yazdığı kitapta tartışma yaratacak iddialara yer verdi.

  Ergun Göknel, anılarını ‘‘Sanık Dut Ağacı’’ adlı kitapta topladı. Kitaba göre sonradan evleneceği Müjgan Hanım, Keçiören Açık Cezaevi'nde Göknel'in ziyaretine gelir ve avludaki dut ağacının altına otururlar. Her şey son derece olağandır. Müjgan Hanım'ın ziyareti, gizlice videoya alınır. Göknel, kitabında, şantaj amacıyla çekildiği sonradan ortaya çıkan video filminin arkasında, yine aynı hapishanede kalan eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın bulunduğunu iddia ediyor. 15 Eylül 1996'da yani son eşi Müjgan Hanım'ın ziyaretinden birkaç saat sonra, bir telefon gelir Ergun Göknel'e. Telefondaki ses, ‘‘Elimizde video bandınız var’’ diyerek şantaj yapar. Aynı gece, yine telefonda ama bu kez bir kadın sesi şantajı sürdürür. İki gün sonra ise olağan bir görüş günü gizlice çekilen film, Show TV'de, ‘‘Ergun Göknel'in cezaevinde yaşadığı aşk skandalı’’ diye Reha muhtar tarafından yayımlanır. Göknel kitabında şunları yazıyor:

  ‘‘Resmi soruşturma devam ederken ben de olayın gerçek suçlularını kendi çabalarımla belirlemeye çalışıyordum. Cezaevine gizlice girilmiş ve pazar günü kapalı olması gereken atölye binasından gizli çekim yapılmıştı. İlhan'ın da gayretleri sonucu olayın failleri ile ilgili şüphe ve duyumları değerlendirebilecek duruma gelmiştik. Show TV haber servisinde çalışan bir kişi, İlhan'ın sıkıştırması üzerine, çekimi yaptıranın Tanju Çolak olduğundan şüphelendiğini söylemişti. Duyumlara göre Tanju haber stüdyosunda video kayıtların montajı sırasında dahi hazır bulunmuştu. Bu emeği de karşılıksız kalmamıştı.’’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı