Gündem Haberleri

  Tanıktan komik ifade

  Hürriyet Haber
  13.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bakırköy 3. Ağır Ceza’da görülen davada şikayetçi Ahmet Ocak’ın suçlamasına yanıt veren tanık Ali Geçmez’in ifadesi herkesi güldürdü.

  BORCUNU ödemediği gerekçesiyle aralarında eski bir polisin de bulunduğu 5 kişi tarafından Avcılar'daki bir eve kapatıldığını ileri süren Ahmet Ocak'ın davasında, tanıklık yapan ev sahibi mahkeme salonunu kahkahaya boğdu. Ahmet Ocak'ın, ‘Bir hayvan gibi boynuma zincir vurdular’ iddiasına karşı çıkan tanık Ali Geçmez,‘‘Köpeğimi bağladığım yerde oturuyordu. Herhalde zinciri boynuna takılı zannetti’’ dedi.

  Emekli polis de sanık

  Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya, şikáyetçi Ahmet Ocak ile tutuklu sanıklar Orhan Ürün, Mehmet Ürün, eski polis Hayati Sandalcı, Sadettin Akar ve Sabri Akar katıldı. Hürriyeti tahdit ve yetki gasbından dolayı 9'ar yıl ağır hapisleri istenen sanıklar, suçlamaları reddetti. Sanık Orhan Ürün olayı şöyle anlattı:‘‘Ahmet Ocak'a, üç milyar 750 milyon liralık araba satmıştık. Paranın bir kısmını bono, bir kısmını da çek olarak aldık. Senetlerin vadesi geldiği halde Ahmet Ocak borcunu ödemedi. Ortadan da kaybolmuştu. Dolandırıldığımıza dair savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Araştırmalarımız sonucu Ahmet Ocak'ı, bulduk. Onu Ali Geçmez'in evine götürdük. Konuştuk. Arabayı sattığını söyledi. ‘Beni karakola götürmeyin’ diye yalvardı. Sonuçta hem kendisini, hem arabayı karakola teslim ettik. Şikáyetçi olarak girdiğimiz karakoldan sanık olarak çıktık. Suçsuzuz.’’

  Borcunu maddi sıkıntısı yüzünden ödeyemediğini ifade eden Ahmet Ocak sanıkların yalan söylediklerini belirterek,‘‘Sanıklar, kendilerini polis olarak tanıtıp beni zorla alıkoydular. Avcılar'da bir eve kapattılar. Boynuma bir hayvan gibi zincir vurdular. Evde insan dövmek için her türlü alet vardı. İnfaz odası gibi bir yerdi. Hepsinden şik*ayetçiyim’’ dedi.

  Davacı tarafından ‘infaz odası’ olarak tanımlanan evin sahibi Ali Geçmez'in, tanıklığı ise salondakileri güldürdü. Sanıklardan Orhan Ürün'ün, kayınvalidesinin evinde kiracı olduğunu söyleyen Ali Geçmez,‘‘Ahmet Ocak, köpeğimi bağladığım yerde oturuyordu. Orada zincir bulunur. Herhalde zinciri boynuna takılı zannetti’’ dedi. Sporla uğraştığı için evinde her türlü aletin bulunduğunu belirten Geçmez şunları söyledi:

  Ali Geçmez’in sözleri

  ‘‘Sanıklar dolandırıldıklarını bana söylemişlerdi. Olay günü beni arayıp, ‘Biz dolandırılan şahıslarız, evinde misafir olabilir miyiz?' dediler. Kabul ettim. Oturdular, konuştular. Ahmet Ocak'ın verdiği adres ve telefonları araştırdılar, hepsi sahte çıktı. Evde yatacak yer olmadığından dışarıda yattım. Şikáyetçiye kötü muamele yapılmadı.’’

  Mahkeme, dosya içeriğine göre sanıkların tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi. Duruşma ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı