Gündem Haberleri

  Taner Yıldız'dan 'dinleme' açıklaması

  Hürriyet Haber
  31.12.2014 - 11:51 | Son Güncelleme:

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Beni dinleyenin beni tanıdığı kadar, ben de beni dinleyeni tanımak isterim. O yüzden bu arkadaşlar açığa çıktığında, kimlerse tabi ki; ben yüzleşmek isterim” dedi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Habertürk televizyonuna verdiği röportajda telefon dinlemeleriyle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu.

  Bakan Yıldız; “Ne kadar süre dinlendiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:
  “Benim yeterince dinlendiğimi arkadaşlar söylediler. Bunun kesintisiz 4,5 - 5 yıllık bir sürecin olmuş olması tabi insana kurumlarımıza, bakanlığımıza, Ak Parti hükümetine farklı duygular yaşattı. Kalkıp da Türkiye’yi en büyük dinlenme tesisine dönüştürmek, 365 bin kişiye ulaştığını söylemek artık bir paranoya noktasına geldiğimizi gösterir. Paralel yapı içinde benim çok arkadaşım vardı. Şuanda da çok hayıflandığım arkadaşlarım var. Tabi aldatılmak çok kötü bir duygu. Birbirimize selam verebiliyorsak; selam demek ‘bütün her şeyimle ben sana emanetim’ demek. Biz böyle algılamıştık, böyle izlemiştik olayı. Beraber yemek yediğimiz, beraber oturup kalktığımız, beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdan bunu bekleyebilir miyiz? Böyle bir şey düşünülebilir mi? Yeni tanıştığınız birine sonuna kadar güvenemeyebilirsiniz. Biz arkadaşlarımıza sonuna kadar güvendik. Ama bu arkadaşlar dinledikleri için yanlış yaptılar. Benim hiçbir şeyimi araştıramazsınız demiyorum. Ancak bunu araştıracak kurum siz değilsiniz diyorum. Bunun kurumları var. Şimdi bu aldanmışlık, bu ağır duygunun tesirinden bizler hamdolsun kurtulduk. Acı oldu, sıkıntılı oldu.

  Bakan Yıldız, “Hala dinlendiğinizi düşünüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Ben hala dinlenebileceğimi ihtimal dışında bırakmıyorum. Bu nasıl bir iş ki kol kola girerken biz buna uğruyoruz. Her zaman söylüyorum. Recep Tayyip Erdoğan hedef alındı. 16 Aralık’a kadar iyi bir insandı, o güzel bir insandı, iltifatlar, güzel sözler alıyordu. Ne oldu da 17 Aralık’ta birden bire yeriyoruz onu?”

  Bakan Yıldız, “Sizi dinleyenlerle bir gün yüzleşmek ister misiniz? Sorusuna ise “Beni dinleyenin beni tanıdığı kadar, ben de beni dinleyeni tanımak isterim. Herhalde doğru olur. O yüzden bu arkadaşlar açığa çıktığında, kimlerse tabi ki; ben yüzleşmek isterim. Birazcık da böyle bir hakkım olsun diye düşünüyorum.”

  Taner Yıldızdan dinleme açıklaması EN ÇOK BEN DİNLENİYORUM

  Taner Yıldızdan dinleme açıklaması BAKAN IŞIK: EN ÇOK DİNLENEN TANER YILDIZ

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı