Gündem Haberleri

  Tan: RTÜK'ün tavrı ibretlik

  Hürriyet Haber
  04.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turizm Bakanı Ahmet Tan, RTÜK'ün tavrını ‘‘Tehlikeli ve ibretlik’’ diye değerlendirdi. Tan dün Ankara Garı'ndaki basın toplantısında, arkasında parti amblemi bulunmayacağını ve ağzından partiyle ilgili söz çıkmayacağını belirterek, gazetecilerin güvenlikle not alabileceklerini söyledi. Tan, şöyle konuştu:

  ‘‘Devletin fonksiyonları seçim yapılıyor diye engellenmektedir. Bu anlayıştan vazgeçileceğini umuyorum. Türkiye'de 24 Aralık 1995 seçimlerinden sonra mevzuat değişmemiştir. Mevzuat değişmediği halde bir dar kapsamlı, dar anlayışlı kararla sansüre uğratılmak istenmektedir. Sayın Başbakan'ın devletin faaliyetleriyle ilgili açıklamasının engellenmesi son derece tehlikeli ve ibretlik bir hadisedir. Çünkü devlet terör yangınını kararlıkla söndürmek için bunun en köklü adımını atmıştır. Bölgeye yönelik kararları açıklamak üzereyken bunun durdurulması, bir darboğazdan geçilirken bunun engellenmesi izahı mümkün olmayan çarpık bir durumdur’’.

  Kutan

  Yeni moda FP Genel Başkanı Recai Kutan da, RTÜK kararlarıyla ilgili şunları söyledi:

  ‘‘Bunun mutlaka tashih edilmesi gerekir. RTÜK yeni yeni modalar çıkarıyor. Bu kararla vatandaşın haber alma özgürlüğü ortadan kalkmış olacak. Siyasiler olarak kamuoyuna vereceğimiz mesajlar var. Bunu yaparken de, yani vatandaşa ulaştırılırken de tabiİ ki televizyonları kullanacağız.’’  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı