Gündem Haberleri

  Talih kuşu devlete kondu

  A.A.
  03.01.2006 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Milli Piyango Genel Müdürlüğü yetkilileri, çekiliş akşamı Ankara'ya çıktığı belirtilen biletin satılmadığını ve bu nedenle son çeyrek ikramiyenin İdare'ye kaldığını belirttiler.

  Milli Piyango Genel Müdürlüğü binasına gelen Ziraat Bankası İstanbul-Gayrettepe Şubesi yöneticisi Alper Sedat Beydilli, biletini Sakarya'dan alan İstanbullu talihli adına çeki, İdari ve Mali İşler Daire Başkan Vekili İlker Ulukan'dan aldı. Beydilli, talihlinin işçi olduğunu ve paraya ihtiyacı bulunduğunu belirterek, ikramiyeyi nasıl kullanacağını henüz netleştirmediğini, ancak ilk etapta Pakistan'daki depremzedelere yardım etmek istediğini söyledi.

  Çorlu'da satılan biletin talihlisi adına da Vakıflar Bankası Ankara Şube Müdürü Atilla Zeybek, İdare'ye geldi.
  Talihlinin Ankaralı bir işadamı olduğunu ve Çorlu'ya yaptığı bir iş gezisi sırasında seyyar satıcıdan bu bileti aldığını anlatan Zeybek, bir gazetecinin, “bileti satan bayiinin ev istediğini” anımsatması üzerine, “Bunu talihliye iletirim” dedi.
  Zeybek, 30-35 yaşlarında, evli ve bir çocuk sahibi olduğunu ifade ettiği talihlinin, kazandığı ikramiyeyi, yeni istihdam yaratacak bir alanda değerlendirmek istediğini kaydetti. Zeybek, bir gazetecinin ikramiyenin bankadaki faiz getirisini sorması üzerine, 5 milyon YTL'nin günlük faiz getirisinin yaklaşık 2 bin YTL olduğunu söyledi.

  SON BİLET SATILMAMIŞTI

  Bu arada Milli Piyango Genel Müdürlüğü yetkilileri, çekiliş akşamı Ankara'ya çıktığı belirtilen biletin satılmadığını ve bu nedenle son çeyrek ikramiyenin İdare'ye kaldığını belirttiler. Böylece, İstanbullu talihlinin dün, Çorlu ve Sakarya'dan bilet alan talihlilerin de bugün ikramiye çeklerini almasıyla 20 milyon YTL'lik büyük ikramiye, sahiplerine ulaşmış oldu.

  5 MİLYONUN 2. TALİHLİSİ DE ORTAYA ÇIKTI

  Yılbaşı çekilişinde çeyrek bilete isabet eden 5 milyon YTL'lik ikramiyenin ikinci talihlisi de ortaya çıktı.
  Talihli adına idareye gelen Türkiye İş Bankası Mecidiyeköy Şubesi Müdürü Şeref Çalışan'a, 1 milyon 250 bin YTL'lik çek verildi. Çalışan, isminin açıklanmasını istemeyen talihlinin, serbest meslek sahibi, maddi durumu yerinde bir kişi olduğunu söyledi.Bu arada, İş Bankası Şehremini Şubesi Müdürü Vedat Karaduman da Çalışan ile idareye gelerek, Sayısal Loto'dan 774 bin 392 YTL ikramiye kazanan talihlinin çekini aldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı