Gündem Haberleri

  Taliban’ın kaçırdığı mühendis boşandı

  Turaç TOP/İZMİR (DHA)
  09.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Afganistan’da 3 yıl önce Taliban militanları tarafından kaçırılan ve 1 ay rehin tutulduktan sonra serbest bırakılan İzmirli makina mühendisi Hasan Önal, 19 yıllık eşi Miray Önal’dan boşandı. Hakim, çiftin 2 kız çocuğunun velayetini anne Miray Önal’a verdi.

  İZMİRLİ makine mühendisi 2 çocuk babası, 47 yaşındaki Hasan Önal, 3 yıl önce 30 Ekim’de, Afganistan’daki karayolu çalışmaları sırasında Kandahar kenti yakınlarında Taliban militanları tarafından kaçırıldı. 1 ay boyunca rehin tutulan Önal, Afganistan ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin temasları sonucu koşulsuz olarak serbest bırakıldı. MİT’e ait uçakla İzmir’e getirilen Hasan Önal, eşi 38 yaşındaki Miray Önal ve çocukları 17 yaşındaki Deniz ile 14 yaşındaki İdil’e kavuştu. Bir ay boyunca eşinin kurtarılmasını bekleyen, devlet büyüklerine güvendiğini söyleyip, kavuşunca da gözyaşlarını tutamayan Miray Önal, o günlerde, "Ümidimi hiç kaybetmedim. Sevincimi anlatmak çok zor. Kelime bulamıyorum. Evimizde şimdi bayram yaşanıyor" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

  Balçova Belediye Başkanı olmak için 2004 yılı mart ayındaki yerel seçimlerde AKP’den aday adayı olan, ancak aday gösterilmeyen Önal’ın serbest bırakıldığı günlerde ailesiyle yaşadığı mutluluk, 19 yıllık eşi Miray Önal’ın avukatı aracılığıyla geçen yıl mayıs ayında Nöbetçi Aile Mahkemesi’ne başvurmasıyla bozuldu. Ev kadını Miray Önal, aralarında şiddetli geçimsizlik bulunduğunu, aile birliğinin bozulduğunu, boşanmak istediğini belirterek boşanma davası açtı. İzmir’deki 13’üncü Aile Mahkemesi’nde görülen dava 21 Aralık’ta sonuçlandı. Hakim, Önal çiftini, boşadı, kızlarının velayetini de anne Miray Önal’a verdi. Çiftin kendi aralarında yaptığı protokol gereği, Balçova’daki daire de Miray Önal’a kaldı.

  Mutluluk geçmişte kaldı

  Hasan Önal, Taliban’ın serbest bırakmasından sonra Türkiye’ye getirildiğinde eşi Miray Önal ve kızları İdil’le deniz’e sarılarak "Mutluluğumu anlatacak kelime bulamıyorum" demişti. Bu mutlu tablo, artık geçmişte kaldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı