Gündem Haberleri

  Talay UNESCO toplantısı için Fransa'ya gitti

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kültür Bakanı İstemihan Talay, UNESCO üyesi ülkeler Kültür Bakanları Yuvarlak Masa ile ‘STAGE’ toplantıları için Fransa'ya gitti.

  Talay, Atatürk Havalimanı'nda Paris'teki UNESCO Merkezi'nde bugün ve yarın yapılacak ‘2000-2010: Kültürel Çeşitliliğin Önündeki Engeller’ başlıklı UNESCO üyesi ülkeler Kültür Bakanları Yuvarlak Masa Toplantısı'nda Türkiye'yi temsilen bir konuşma yapacağını söyledi. Talay, ‘‘1999 yılında katıldığımız bir yuvarlak masa toplantısında, 3'üncü UNESCO Yuvarlak Masa Toplantısı'nın Türkiye'de yapılması konusunda bir teklif getirmiştik. Bu önerinin kabul edildiğini ve 2001 yılında İstanbul'da gerçekleşeceğini memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz" dedi.

  KONSERE KATILACAK

  Bakan Talay, Avrupa Konseyi himayesinde 13-14 Aralık’ta Strasbourg'da yapılacak ‘Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan Kültür Bakanları Büyük Avrupa’da Sanat ve Kültür Alanında Geçiş Dönemi Destekleme Projesi (STAGE) Toplantısı'na katılacağını da bildirdi. Strasbourg'da devam eden ‘Türk Filmleri Haftası’na da katılacağını açıklayan Kültür Bakanı, dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay'ın Odise Salonu'nda vereceği konseri de izleyeceğini de belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı