Gündem Haberleri

  Talat'tan Matsakis açıklaması: Sorunu hukuk çözecek

  A.A.
  02.01.2006 - 13:26 | Son Güncelleme:

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Avrupa Parlamentosu (AP) Rum milletvekili Marios Matsakis'in tutuklanması konusunda, “KKTC bir hukuk devletidir. Konuya hukuk el koydu. Sorunu hukuk çözecek” dedi.

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Din İşleri Dairesi'ni ziyareti sırasında konuya ilişkin bir soru üzerine, “yargının sonuçları siyasi yansımalar yaparsa, bu yansımaları göğüslemenin ise kendilerinin görevi olduğunu” söyledi.
  Matsakis'in bayrak çaldığını ve önceki yıllarda da benzeri hareketlerde bulunduğunu hatırlatan Talat, Avrupa Parlamentosu'ndaki karşılaşmalarında söylediklerini de değerlendirdiğinde, Matsakis'in yaptığını, “bir provokasyon ve normal olmayan bir hareket” olarak gördüğünü söyledi.

  Talat, Matsakis'in, hakkında tutuklama emri olduğunu bilerek geldiğini kaydederek, “KKTC bir hukuk devletidir. Konuya hukuk el koydu. Sorunu hukuk çözecek” dedi. Yargıya güvendiklerini ve yasalara uygun ne yapılacaksa onun yapılacağını ifade eden Talat, “Önemli olan yasalarımız, hukuk ne diyor, odur. Buna uygun adımlar ne olabilir, buna kararı hukuk ve yargı verecek. Bizim müdahale hakkımız yok. Hukuk devletlerinde yargıya müdahale edilmez. Ancak yargının sonuçları siyasi yansımalar yaparsa, göğüslemek bizim görevimizdir” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı