Gündem Haberleri

  Talat'ın verdiği ödüle Rum tepkisi sürüyor

  A.A.
  29.08.2006 - 13:30 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da hafta sonu düzenlenen Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde birinci gelen Ferrari pilotu Felipe Massa'ya kupayı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın vermesine Rumların tepkisi sürüyor.

  Rum Fileleftheros gazetesi, birincilik kupasının Talat tarafından verilmesinin Rum hükümeti ve Rum spor dünyasında büyük tepkiyle karşılandığını yazdı. Habere göre, Rum hükümet sözcüsü Hristodulos Paşardis, ödül töreninin, "Kıbrıs Türk liderini, var olmayan bir devletin başkanı gibi göstermeyi amaçlayan Türk tarafının önceden planlanmış yapmacık bir hareketi" olduğunu iddia etti.

  Paşardis'in, "Sayın Talat, organizatör ülke olan Türkiye'nin bir vatandaşı değildir ki Formula-1 galibine ödül vermeye çağrılsın... Elbette kendini Türk vatandaşı olarak görüyor ya da Türkiye onu temsilcisi olarak görüyorsa o zaman başka" ifadesini kullandığı bildirildi.

  Haberde, Rum AKEL Partisi basın sözcüsü Andros Kiprianu'nun da ödül töreninin "yeni bir kışkırtma" olduğunu ileri sürdüğü belirtildi. Diğer Rum gazeteleri de konuya geniş yer verirken, Alithia gazetesi, "2,5 milyar izleyici Başkanı gördü" başlığını kullandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı