Gündem Haberleri

  Talat, İngiltere Dışişleri Bakanı'nı makamında kabul etti

  LEFKOŞA (A.A)
  25.01.2006 - 12:47 | Son Güncelleme:

  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, temaslarda bulunmak üzere dün öğleden sonra adaya gelen İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'u makamında kabul etti.

  Staw ve beraberindeki heyetin Cumhurbaşkanlığı'na gelişinin ardından, Talat ve Straw, basın mensuplarının karşısına çıkarak, birlikte görüntü verdiler.

  Görüşmeden önce açıklama yapılmazken, sonra da ortak açıklama yapılmayacağı bildirildi. Straw, daha sonra Ledra Palas otelinde, Talat ise makamında basın toplantısı düzenleyecekler. Görüşmeye KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Raşit Pertev ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Asım Akınsoy katılıyor.

  Straw'un beraberinde de İngiltere'nin Güney Lefkoşa Yüksek Komiseri Peter Millet bulunuyor. Bu arada, Straw'un Cumhurbaşkanlığı'na gelişi sırasında Kıbrıs Sosyalist Partisi'nden 10 kişilik bir grup ellerinde parti bayraklarıyla Cumhurbaşkanlığı girişinde gösteri yaparak, ”Garantörler dışarı”, “Üsler dışarı” ve “Kahrolsun İngiliz emperyalizmi” sloganları attılar. Polis göstericilere müdahale etmedi.

  Straw, daha önce Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu ile bir araya geldi. Oradaki görüşme sırasında da bir grup Rum Straw'u protesto etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı