GeriGündem Taksim'deki tecavüz davasında avukat isyan etti, bıraktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taksim'deki tecavüz davasında avukat isyan etti, bıraktı

Taksim'deki tecavüz davasında avukat isyan etti, bıraktı

Taksim’de 22 yaşındaki F.H.E.’nin tecavüze uğramasıyla ilgili davada, sanık Dursun Aydemir’e baro tarafından atanan avukat duruşma sırasında istifa etti. F.H.E.’nin avukatı ise, kadını sırtında taşırken görüntülenen Rıdvan ile Engin Kayıran'ın bir türlü yakalanamamasına isyan etti. F.H.E.’nin sokağa çıkamadığını anlatan avukatı, “Bu şahıslar ise sokaklarda geziyor. Kim bilir kaç suça karıştılar” dedi.

Taksimdeki tecavüz davasında avukat isyan etti, bıraktıİSTANBUL 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 25.5 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan Dursun Aydemir katıldı. Duruşmada söz alan sanık Dursun Aydemir’in avukatı Deniz Kepenek, davaya CMK ile atandığını hatırlatarak, “Bana bu davanın cinsel istismar davası olduğu söylenmedi. Sonradan öğrendim. Cinsel istismar ve kadına şiddet davalarında sadece mağdur tarafın avukatlığını yapıyorum. Sanık tarafın avukatlığını yapmıyorum. Sanığın avukatlığından istifa ediyorum” dedi.

'PSİKOLOJİSİ ALTÜST OLDU, EVDEN ÇIKAMIYOR'

Mağdur F. H.E.’nin avukatı Binnur Açış ise “Dosyada adı geçen Rıdvan (olaya karıştığı iddia edilen 3’üncü şahıs) isimli şahıs hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştır. Müvekkilim gerçekten evden çıkamıyor. Müvekkilimizin psikolojisi altüst olmuş durumdadır. Bu şahıs bir yıldır sokaklarda geziyor. Kim bilir kaç suça karıştı. Savcılık makamı başından beri etkili soruşturma yapmamıştır. Davanın sanıklarından Engin Kayıran isimli şahıs da her nedense bir türlü yakalanmıştır. Görevini ihmal eden kişiler hakkında yasal işlemleri başlatacağız” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Dursun Aydemir’e atanan avukatın davadan istifa edeceğini belirtmesi üzerine, Aydemir’e yeni bir avukat atanması için İstanbul Barosu’na yazı yazılmasına karar verdi. Sanık Aydemir’in tutukluluk halinin devamına, müşteki E.Y.’nin zorla getirilmesine, olaya karıştığı iddia edilen 3’üncü şahıs yönünden devam eden  soruşturma sonucunun beklenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

Taksim'de 21 Ocak 2017'de meydana gelen olayla ilgili iddianamede, sanık Engin K.'nın eğlence dönüşü kendinden geçerek yere düşen 21 yaşındaki F.H.E'yi omzuna alıp arkadaşı E.Y'yi kalçasından bıçakladığı belirtildi. Engin K. omzunda taşıyarak mağdur F.H.E'yi götürdüğü bir inşaatta tecavüz etti, genç kadına Engin K'nın arkadaşı Dursun A.'nın da tecavüz ettiği ifade edildi. Sanık Engin K. olay sonrasında kaçarak ortadan kaybolduğu; sanık Dursun A'nın ise yakalanarak tutuklandığı belirtildi. İddianamede her iki şüpheli hakkında "Nitelikli cinsel saldırı", "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından 19 yıl 6 aydan 25 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi. Sanık Engin K. için ayrıca diğer kadını kalçasından yaraladığı gerekçesiyle "Basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istendi. Olayla ilgili bir erkek şahsın, mağdur F.H.E'yi omzuna alarak götürmesine ilişkin görüntüler dava dosyasına delil olarak girmişti. 

Taksim'de omzuna alıp kaçırdığı kadına tecavüz etti! O sapık yakalandıİstanbul Taksim'de iki kadından birini bıçaklayan diğerini ise omzuna alıp kaçırdıktan sonra götürdüğü inşaatta tecavüz ettiği gerekçesiyle aylardır aranan Engin Kayıran yakalandı. Engin Kayıran'ın Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor. 3 kişinin karıştığı dehşet verici olay nedeniyle haklarında dava açılan iki sanıktan biri tutuklanırken diğer sanık firari konumdaydı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle