Gündem Haberleri

  Taksim'de polisten müdahale

  Selçuk ŞAMİLOĞLU / İSTANBUL
  28.08.2014 - 19:56 | Son Güncelleme:

  Taksim Tünel'de Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevine başlamasını protesto etmek isteyen gruba, polis "Uygunsuz slogan atıyorsunuz, izinsiz eylem yapıyorsunuz" anonsundan sonra TOMA'yla müdahale etti.

  Halkevleri öncülüğünde Tünel girişinde toplanan bir grup, 12. Cumhurbaşkanı olarak göreve başlayan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde pankart açıp slogan atarak, Galatasaray Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Polis ekipleri, eylemin izinsiz olduğunu belirterek, grubu dağılmaları yönünde uyardı. Uyarıyı dikkate almayarak yürüyüşü sürdüren gruptakilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Bazı vatandaşlar ve turistler de biber gazından etkilendi.

  Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan göstericiler, zaman zaman tekrar toplanarak slogan attı. Bunun üzerine polis ekipleri bazı göstericileri gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar, GBT sorgularının ardından serbest bırakılırken, polis şüpheli gördüğü kişilerin kimliklerini kontrol etti. Çevik Kuvvet ekipleri, göstericilerin İstiklal Caddesi'ne çıkışını engellemek için ara sokakların başında önlem aldı. Polisin bölgedeki güvenlik önlemleri devam ediyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı